Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 06 pro 2019 22:42

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Koleje vs. privát 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Koleje vs. privát
Čau, jdu do prváku a pořád váhám. Jsou lepší koleje nebo privát?

ned 22 črc 2012 11:10
Administrátor
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Vitaj u nás,
musíš porovnávať trochu konkrétnejšie - ktoré koleje a aký privát.
Všeobecne sú koleje blízko k fakultám. Dnes ale už moc neplatí, že na kolejích je lacnejšie a lepšie. Občasná chodbovka nie je na škodu, ale ked chce človek kľud, privát je vhodnejší. Samozrejme je to aj o spolubývajúcich.
Osobne odporúčam ísť skúsiť bývať na rok na koleje, to k VŠ patrí. Potom sa rozhodnúť či ostať alebo ísť na privát.
Plus pre koleje je ešte možnosť mať spolužiakov dosť na dosah, prípadne starších spolužiakov, možnosť zohnať všetko možné.

ned 22 črc 2012 12:49
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ahoj, ja jsem stravil cca 3 roky na kolejich a 3 roky na privatech, takze mam dobre srovnani. Co se tyka tech koleji, tak jeste jak jsem tam bydlel, tak to bylo levnejsi, ted porad zdrazuji, takze privat uz je financne vyhodnejsi. Na kolejich je o neco lepsi takova ta atmosfera VŠ, dalo se tam lecco zazit a je tam hodne znamych pohromade, spoluzaku apod. Na private zalezi , jaky si najdes, kde, a s kym tam budes bydlet, to je klicove... Jestli mas aspon 3 kamarady, kteri jdou s tebou take studovat do Brna, tak vyhradne doporucuji privat. Vyjde to i vyrazne levneji nez koleje.. meli byste regulerni kuchyni, socialky apod.. Ja se ted stehuji na treti privat v Brne, krasny byt v Zabovreskach, najem 2400 kc /os .. takze o dost levnejsi jak koleje..
Kdyby jsi mel s kym do toho jit tak ti poslu odkazy na dobre stranky na netu, kde se daji najit slusne privaty ...

ned 22 črc 2012 18:36
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Curuj > díky Ti.

Martas > děkuju. Na privát mám s kým jít, jsme 4. Asi si mi to rozhodl :-) mohl bys mi tady dát ty odkazy na byty?

pon 23 črc 2012 15:22
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Akorat jeste zalezi, jestli byt s RK nebo bez .. RK si uctuji provizi (vyse provize je cca jeden cely mesicni najem). Ale na druhou stranu je to zase vsechno o neco jistejsi (smlouva apod.).
Odkazy:
1. http://reality.bazos.cz/pronajmu/byt-2- ... umkreis=25
2. http://www.bezrealitky.cz/
3. http://www.sreality.cz/hledani/pronajem/byty
4. http://reality.idnes.cz/s/?st=2&f_kraj[]=3&f_typ_nabidky[]=2&isa[]=1&f_okres3[]=59

Tady vsude jsem hledal, a nasel jsem co jsem chtel.. :) Doporucuju si vsechno postupne prohlizet a sjednat si na ty byty co se libi co nejvic osobnich prohlidek - na jeden den vice prohlidek naraz a prijet do Brna to obchodit. A nenechavat to na posledni chvili, na to jsem doplatil v prvaku.. :)
GL

pon 23 črc 2012 16:15
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
To je důvod, proč jsem vždycky, přes všechny nevýhody, volil koleje. Žádné pochůzky a prohlídky, žádné provize, žádné smlouvy a hádky o vyúčtování za elektřinu a plyn.

Klikneš, zaplatíš, mávneš průkazkou a bydlíš. Nemusíš starat o praní ložního prádla ani shánět spolubydlícího, ani se handrkovat s UPC nebo O2.... :)

stř 25 črc 2012 08:49
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Taky jsem spíš spokojená na kolejích než na privátě... samozřejmě záleží na lidech, dostupnosti atd. a koleje všeobecně vycházejí v Brně levnější než nějaký standardní privát, ptž kolej přes prázdniny neplatíš (neplatila jsem červen, červenec, srpen a půlku září), privát většinou musíš platit i přes prázdniny, pokud tam chceš zůstat. Z osobní zkušenosti můžu říct, že jsem jeden rok bývala i na privátě a shánění privátu o prázdninách a s tím spojené ježdění do Brna mě stálo majlant.

stř 25 črc 2012 10:45
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek 
a na private nedostavas ubytovaci stipendium :)

stř 25 črc 2012 10:50
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
bikes: To není pravda, ubytovací stipendium není vázaný na koleje.

stř 25 črc 2012 12:24
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
ubytovaci stipendium dostava kazdy kdo bydli v okresu brno-venkov a dal . myslim teda ze tam pada uz aj brno-venkov, alebo mozno az ludia ktori su mimo tohoto okresu.

ak bikes nedostava ubyt.stipko a je na private, tak si o neho len prachsprosto zabudol poziadat :)

jo a mozem zodpovedne povedat ze po polroku byvania na private som vyhlasila ze uz sa nikdy na koleje nevratim - teraz na private koncim 2 rok, a moje presvedcenie stale trva :)

stř 25 črc 2012 16:46
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek 
moony- jsem na kolejich

stř 25 črc 2012 16:51
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Na kolejich - 2-3 lidi na strasne malem prostoru, na Palacaku na 3 lidi na pokoji vybava pro 2. Na Purkynich ani Listovkach nemas ani vlastni socialky a ty kuchyne co jsou na kolejich, tam nic moc nezrobis...
Sry, ale platit tolik penez za mini pokojicek .... Driv koleje byly v pohode, ale ted za tuhle cenu uz se to absolutne nevyplaci.
Na private- regulerni byt , vetsi prostory, kuchyne vetsinou vcetne sporaku a trouby, lepsi socialky.. vetsi soukromi.. a hlavne, za MENE penez nez stoji kotec pro kraliky na kolejich.
Kdyz se clovek snazi a neni liny, tak dokaze najit hodne slusny privat, vcetne dobre lokality.
A mit privat i pres prazdniny neni na skodu, moznost si najit v Brne brigadu ci praci a být pres "prazky" v Brne.

pát 27 črc 2012 07:18
Odpovědět s citací
Příspěvek koleje vs. privát
Zdravím, rozhoduju se mezi privátem a kolejemi.
Zajímalo by mě jestli je opravdu těžké se na kolejích něco naučit a jestli se pro mě bydlením na koleji stane zvládnutí prváku o hodně těžším ( konkrétně třípokoják blok A02 s neznámými spolubydlícími) a taky jestli si tam opravdu více užiju pověstného studenstkého života víc než s partou kamarádů na privátě?

stř 29 srp 2012 09:45
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: koleje vs. privát
zalezi na tom jaky budes mit spolubydlici,ci zda se s nimi bude moct nejak domluvit, jak klidny bude patro kde ses, a ohledne studentskeho zivota to je tak jak se rozhodnes sam, zda se budes venovat skole nebo chodit po parbach

stř 29 srp 2012 09:56
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: koleje vs. privát
Souhlasím s předchozím příspěvkem. Byla jsem 3 roky na stejném pokoji jako ty a každý rok jsem zažila jiné spolubydlící :-) A můžu říct, že to opravdu záleží na nich, měla jsem tam takové, se kterými se dalo v pohodě domluvit, ale taky jednu, která v kuse pořád jenom skypovala s přítelem, takže to moc klidu nepřidalo :-D A nebo si jedna pořád tahala na pokoj kamarády. Dále byl jeden rok klidný, jindy si soused hrál na těžkého rapera, takže ani ťukání na dveře, jestli by se mohl trochu ztišit, neslyšel :-) Koleje jsou taková loterie, no :-) Ale i přes to letos na kolejích opět budu, sice jdu do dvoupokojáku, protože s jednou spolubydlící se domluvíš víc jak s dvěma, ale láká mě ta blízkost ke škole, takže na privát zatím nechci :-)

stř 29 srp 2012 10:05
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další