Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 18 lis 2019 20:40

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
 Základy strojního inženýrství nebo Mechatronika 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Základy strojního inženýrství nebo Mechatronika
Chci se hlásit na VUT FSI a rozhoduji se mezi těmito obory, základy se mi líbí kvůli možnosti si vybrat až budu vědět do čeho jdu. Mechatronika zase kombinací několika zaměření (strojírenství, elektrika, počítače).

Chtěl bych se zeptat jak to je s náročností programů, časovou i obtížností zkoušek. O mechatronice jsem slyšel, že při studiu nemáte čas na nic jiného. Celkově jsem o VUT slyšel že někteří vyučující studium úmyslně znepříjemňují.

Můj největší problém je, že studuji ekonomiku ve strojírenství, to znamená že mám pouze základní znalosti strojírenství a ani nemám matematiku a fyziku na takové úrovni jako lidi z gymnázií, i když na naše poměry jsem v ní poměrně dobrý. Vím ale, že v ekonomice nechci pokračovat a strojařina mě táhne nejvíc.

Zajímalo by mě tedy porovnání těchto oborů a realistický názor, jestli jsem vůbec schopný to všechno "dohnat" a udržet se tam aspoň přes první semestr.

Předem děkuji za odpovědi.

stř 16 led 2019 17:09
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Základy strojního inženýrství nebo Mechatronika
Časová náročnost se odvíjí od tvých schopností danou problematiku zvládnout. Některým stačí příprava den před zápočtem a pár dní před zkouškou a vesele si při studiu zvládají i jiné činnosti, jiní tomu musí obětovat o dost víc, aby se udrželi. Mechatronika bude asi náročnější, protože má ty náročné předměty typu pružnost a pevnost, fyzika, atd. stejně jako základy strojního inženýrství a nadto ty odborné z mechatroniky. Mechatronika se každopádně dá studovat i jako magisterský navazující program po základech strojního inženýrství, ale přednostně berou své bakaláře, takže počet míst je omezený.

pon 21 led 2019 13:15
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2 ]