Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 16 zář 2019 16:03

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
 dobrovolné aktivity 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek dobrovolné aktivity
Ahoj, měl bych pár dotazů ohledně studia a jeho propojení s odbornými mimoškolními aktivitami. Hlásím se na ZSI, protože nevím, který obor zvolit. A zajímalo by mě, jak moc je studium teoretické. Chtěl bych co nejdříve objevit svou specializaci a proto se třeba i přihlásit do nějakého seminaře, dobrovolné aktivity ať si to ohmatám a propojím teoretické poznatky s praxí. Najdu svůj obor a budu mít i větši motivaci ke studiu. Jako gymplák, jsem technikou, praxí, kreativní činností a zručností celkem nenarušený a nerad bych, aby to tak bylo i po 3 letech studia ZSI. Ideální by bylo už si vybrat nějaký profesní obor, ale když nevím který.

Takže jaké jsou možnosti během studia, hlavně teda v prváku?

Díky za odpovědi.

ned 21 úno 2016 21:17
Systémový integrátor FSI
Systémový integrátor FSI

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: dobrovolné aktivity
Hanz píše:
Ahoj, měl bych pár dotazů ohledně studia a jeho propojení s odbornými mimoškolními aktivitami. Hlásím se na ZSI, protože nevím, který obor zvolit. A zajímalo by mě, jak moc je studium teoretické. Chtěl bych co nejdříve objevit svou specializaci a proto se třeba i přihlásit do nějakého seminaře, dobrovolné aktivity ať si to ohmatám a propojím teoretické poznatky s praxí. Najdu svůj obor a budu mít i větši motivaci ke studiu. Jako gymplák, jsem technikou, praxí, kreativní činností a zručností celkem nenarušený a nerad bych, aby to tak bylo i po 3 letech studia ZSI. Ideální by bylo už si vybrat nějaký profesní obor, ale když nevím který.

Takže jaké jsou možnosti během studia, hlavně teda v prváku?

Díky za odpovědi.

Čistě teoreticky (už je to dlouho, co jsem dostudoval) - Základy strojního inženýrství jsou skutečně dost teoretické a v samotných předmětech se studenti moc k nějaké praxi nedostanou.
Nicméně krom povinných a povinně volitelných předmětů je možné chodit i do nepovinných předmětů (z bakalářského studia), kde už by se k praxi dalo přiblížit víc.
Nejvíc se k ní ale dá dostat, když člověk spolupracuje s někým, kdo něco praktického dělá - to už záleží hodně na lidech, já takhle měl štěstí na jednu laboratoř, ve které byla dobrá skupina lidí a kde se dalo dělat leccos. Něco dělají tuším studenti okolo formule student, něco dělají i mechatronikové...
Otázkou je, co by to mělo být, protože tady se často sdružují lidé, co už něco umí, protože to dělají jako svého koníčka...

Volbu profesní obor/ základy strojního inženýrství bych dělal spíš podle toho, jestli chceš skončit jako bakalář, nebo pak jít na magisterské navazující studium - profesní obory nejsou tak silné v teoretických předmětech, což se pak na navazujícím mag. studiu musí dohánět.

stř 24 úno 2016 13:17
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2 ]