Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 18 lis 2019 20:55

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
 Přesná mechanika a optika 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Přesná mechanika a optika
Ahoj, jak náročné je studium magistreského oboru Přesná mechanika a optika? Podle stud. plánů má hodně předmětů společných s fyzikálním inženýrstvím a přeci jen na fyz. ingu mají 3 roky bakaláře jenom fyzikální předměty. Kdežto já na obecném jenom fyzika 1/2. Bud rád za každej postřeh - uplatnění a jakej ten obor je a tak. Na netu jsem nenašel skoro žádné neoficiální informace. Děkuju moc

čtv 29 říj 2015 18:16
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Přesná mechanika a optika
Ahoj, mám za sebou fyzikální inženýrství a pár studentů oboru Přesná mechanika a optika znám. Tento obor si vybírá velmi málo studentů, nebylo by neobvyklé, kdybys byl v ročníku sám nebo ve dvou lidech. Jak píšeš, většina předmětů magisterského studia je společná s fyzingy, především ty optické věci, některé zkoušky z těch předmětů nebyly úplně jednoduché. Konstruktérské předměty jsou taky specializované a absolvování je většinou spojené s vypracováním nějakého projektu. Obecně bych řekla, že je potřeba, aby ti v předchozím studiu šla matematika i fyzika, chce to dobré základy, a taky aby tě bavilo konstruování. Je to hodně o spojení teoretických znalostí z optiky s praxí. Uplatnění může být celkem zajímavé a to jako konstruktér jak ve světelné optice tak případně v elektronové.

pon 02 lis 2015 20:29
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2 ]