Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 16 zář 2019 16:00

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Výkres - hřídel (zákl. konstr.) 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Výkres - hřídel (zákl. konstr.)
Takže, dostali jsme za úkol překreslit hřídel z učebnice na výkres. Na první pohled jednoduchá a jasná úloha, ale vyskytl se menší problém: Skutečná délka kótovacích čar se o něco liší od údajů v kótách obsažených - čím větší délka, tím větší odchylka (např. kóta je 132 - tedy 13,2 cm, ale měřením zjistíte 14 cm). Takže jde o tohle: když to budu překreslovat, mám se řídit skutečnými rozměry, nebo kótami?

pát 02 říj 2015 15:13
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Výkres - hřídel (zákl. konstr.)
skutecne rozmery soucasti jsou dane kotami. To ze v te ucebnici to je vytisknuty s jinymi rozmery muze byt klidne tim, ze to roztahli na stranku, aby to bylo lip citelny.

pát 02 říj 2015 20:52
Odpovědět s citací
Jo, to je mi jasny, jenze jde o to, kdyz jsme dostali ukol prekreslit vsechno, co je na ty strance v meritku 2:1, tak cim se ridit? Navic nektere koty chybi a rozmer jde zjistit jedine merenim a bylo by divny kombinovat namereny hodnoty s tema zakotovanyma.. Ale ted uz je to jedno, zacal jsem prekreslovat tak, ze ignoruju koty, tak snad to nebude tak zavazna chyba, maji si opravit ucebnici, aby kdyz to ma byt 1:1, to skutecne bylo 1:1 a ne 1.06:1

pát 02 říj 2015 22:05
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
kdyby tam nektere koty chybely, tak to pak nikdo nevyrobi. Zkus kouknout jestli to co tam nemas zakotovany nemuzes odecist z jinych kot.

sob 03 říj 2015 11:03
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ]