Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 22 zář 2019 20:28

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Opakování 2. ročníku 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Opakování 2. ročníku
Zdravím kolegové, mám dotaz ohledně opáčka druháku. V letním semestru prvního ročníku mě sejmula nepříjemná choroba a musel jsem uplně vypustit posledních několik týdnů, včetně zkouškového, takže přirozeně se mi přepsaly nesplněné předměty do letňáku druhého roku. Jenomže to mě staví do situace 9 zkoušek 2 klasáče v jednom zkouškovém a to ne z těch lehčích předmětů. Proto se chci zeptat, máte-li někdo zkušenosti/znátě někoho kdo byl v podobné situaci a vyplatilo se mu případně druhák opakovat. Nejlepší by bylo asi urvat 40 kreditů na třeťák a až ten opakovat? Ocením každou radu/názor. :)

ned 23 lis 2014 23:02
Systémový integrátor FSI
Systémový integrátor FSI

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Opakování 2. ročníku
Nedochůdče píše:
Zdravím kolegové, mám dotaz ohledně opáčka druháku. V letním semestru prvního ročníku mě sejmula nepříjemná choroba a musel jsem uplně vypustit posledních několik týdnů, včetně zkouškového, takže přirozeně se mi přepsaly nesplněné předměty do letňáku druhého roku. Jenomže to mě staví do situace 9 zkoušek 2 klasáče v jednom zkouškovém a to ne z těch lehčích předmětů. Proto se chci zeptat, máte-li někdo zkušenosti/znátě někoho kdo byl v podobné situaci a vyplatilo se mu případně druhák opakovat. Nejlepší by bylo asi urvat 40 kreditů na třeťák a až ten opakovat? Ocením každou radu/názor. :)

Opakování ročníku jako takové se moc nepoužívá - ročník má význam hlavně ten, aby seskupoval studenty, kteří studují společně většinu předmětů (kvůli rozvrhu studijní skupiny).
Při zápisu si musíte zapsat nesplněné předměty ze starého roku, ale současně máte možnost si předměty nového roku odložit o další rok - dokonce to musíte udělat, pokud by Vám hrozilo překročení limitu zapsaných 85 kreditů na rok.
Takže si při zápisu navolte rozumnou zátěž, kterou budete bez větších problémů zvládat (např. všechny chybějící předměty starého roku + pár předmětů nového) a ostatní předměty odložte do dalšího roku.

úte 25 lis 2014 10:05
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Opakování 2. ročníku
Díky za objasnění

stř 26 lis 2014 22:27
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ]