Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 22 zář 2019 20:29

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 strojní inženýrství 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek strojní inženýrství
Ahoj, zajímá mě bakalářský obor strojní inženýrství a tak bych se rád dozvěděl pár informací o něm. O tomto oboru jsem si přečetl vše, co jsem našel. Vím, že je to příprava na magisterské studium, tudíž asi dost teorie a učení. S tím se počítá :D . Chtěl bych ale znát názor lídí, kteří už mají zde něco odkroutíno. Jelikož to mám do Brna celkem štreku, přemýšlím ještě o ČVUT, kde je obor teoretický základ strojního inženýrství, což by mělo být shodné se strojním inženýrstvím na VUT. Může to někdo porovnat? Prahu rád nemám, ale cesta tam mi trvá hodinu a do Brna tři. Nejdůležitější je ale kvalita výuky a přístup učitelů. Myslím, že v Brně je na všechno více času a vše probíha tak nějak v pohodě, zato Praha je džungle :). Co se týče strojního inženýrství, s kterými předměty bývají největší problémy? Je to jenom o teorii, nebo se občas udělá něco i prakticky? Zajímám se o letadla, a tak mě láká stavba letadel. Jaké s tím máte zkušenosti?
Díky za odpověď :D

sob 18 led 2014 23:09
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: strojní inženýrství
Učení probíhá hlavně doma. Pokud to máš blíže do Prahy, tak běž raději tam. ČVUT neznám, ale určitš nebude zlý.

ned 19 led 2014 01:53
Profil YIM
Odpovědět s citací
Ahoj Aleši,

obory strojní inženýrství na VUT i ten základy strojního inženýrství na ČVUT by měly bejt stejný. Mám pocit, že se dokonce název má v příštích letech i sjednotit.

Podle čeho se rozhodnout? Problémové předměty jsou na všech technikách ty samé - takže zase plichta.
Vždy to záleží na koho zrovna narazíš, kdo učí cvika, kdo je přednášející. Úroveň výuky je taky stejná a obrovským dílem daná studentem - na přednáškách se dozvíš základ a v případě zájmu se žádný vyučující nebrání individuálnímu přístupu.
Na FSI VUT máme docela dobře propracovanej studentskej systém různých zdrojů z let minulých i nedávno minulých, který při studiu pomůžou.

Spíš si sám odpověz co bys chtěl dělat PO zvládnutí toho základu - aneb jestli chceš letadla, tak jedině Brno, pokud chceš motory - tak spíš čvut, jeslti materiály - tak na 100% VUT, pokud fyzika (mikroskopy,povrchy, nano*cokoliv) tak zase Brno, praha bude mít o chlup lepší technologii (maj nový centrum), ale pro VUT už se v kuřimi taky takový centrum postavilo...
Na FSI VUT se navíc v posledních letech dost investovalo (NeTME) a teď se ty přístroje uvádí do života, takže máš velkou šanci se k nim časem (když budeš mít zájem a dáš ho vědět i ve škole a ne jen třeba v hospodě, jak někteří mí kámoši činí) dostaneš.

Studentskej život - v praze zakopneš o rusy a turisty... v brně o studenty co jdou kalit :D (kluby maj ale v Praze větší, a tím asi i lepší?) Pivo se tu čepuje stejný jako všude v ČR...

ned 19 led 2014 19:57
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Citace:
Studentskej život - v praze zakopneš o rusy a turisty... v brně o studenty co jdou kalit :D (kluby maj ale v Praze větší, a tím asi i lepší?) Pivo se tu čepuje stejný jako všude v ČR...

Hele, není to nic moc. Studentský klub Terč byl zrušen, stejně tak Starý Pivovar a zůstal jenom pajzlík Yacht. Na nějaké velké chlastačky nebude ve školním roce čas, pokud teda nejsi geniální student s fotografickou pamětí a rychlým učením...
Ohledně klubů mě klidně někdo doplňte.
Běž do Prahy, ušetříš peníze za bydlení a dojíždění. Taky se hlavní budova FSI zrovna rekonstruuje, ale to by asi zase tak nevadilo...

ned 19 led 2014 21:12
Profil YIM
Odpovědět s citací
No a jestli se chceš rozhodnout nejen podle toho kolik je kde funkčních klubů, protože každej má stejně jinej vkus a náturu, tak na Leteckým ústavu bude den otevřených dveří a tam se můžeš zeptat na náplň studia.

http://fsinfo.fme.vutbr.cz/index.php/ak ... nt_details

Budova se rekonstruuje, to je pravda..ale normálního studenta to vůbec netankuje. Stejně tak se letos začne rekonstruovat zbytek budov a zateplovat (teda doufám, že né úplně stejně :D )

Ale lepší než se dotazovat na forech budeš mít přijet a podívat se, zeptat se přímo. A možná někoho kdo je ze strojní fakulty a né z Elektra? :p

P.

pon 20 led 2014 10:37
Odpovědět s citací
No přesně něco takového jsem tu hledal. Taky by mě zajímalo jak to tam vypadá. Když to vše půjde tak odmaturuji na SPŠ Stavební ve Valašském Meziříčí obor Technická Zařízení Budov a přes Strojní inženýrství bych chtěl jít na Techniku Prostředí. Docela by mě zajímal předmět Výrobní technologie, což nevypadá špatně a taky celková obtížnost té školy (procházím s vyznamenáním všechny 4 roky).
Dik všem za odpověď

úte 04 úno 2014 19:06
Odpovědět s citací
Petr85 píše:
No přesně něco takového jsem tu hledal. Taky by mě zajímalo jak to tam vypadá. Když to vše půjde tak odmaturuji na SPŠ Stavební ve Valašském Meziříčí obor Technická Zařízení Budov a přes Strojní inženýrství bych chtěl jít na Techniku Prostředí. Docela by mě zajímal předmět Výrobní technologie, což nevypadá špatně a taky celková obtížnost té školy (procházím s vyznamenáním všechny 4 roky).
Dik všem za odpověď

Tohle fórum už delší dobu moc nefunguje :) diskuse se přesunuly spíš na facebook a podobně.

Začnu asi odzadu:
Obtížnost: pokud jsi schopný se občas trochu učit, tak se to dá zvládnout v celku v klidu (pokud nepotřebuješ mít opět vyznamenání = nepojedeš na stýpko) Učitelé si z přednášek docela pamatují kdo jim tam chodil, ve většině předmětů platí, že to co odpřednáší, z toho i zkouší, takže ti co chodí (a vnímají) jsou za vodou. Předměty kde tomu tak není úplně zcela a zkouška je více dílem samostudia už jsou kvanta zpracovaných podkladů od předchozích ročníků na netu a kolejnetu...

Ke strojnímu inžřenýrství, je to zlatá střední cesta, od každýho uvidíš postupně něco. Vždy můžeš přejít na specializovaný obor (s podmínkou doplnit si rozdílové předměty), a nebo si prostě jen předměty co tě zajímají dát navíc jako nepovinné (já to tak několikrát udlělal)

K technice prostředí: Novej děkan je přesně z tohoto odboru ;) tak se jim asi nepovede hůř než ostatním :D (myslím vybavení, zázemí atd.) Faktem je, že je dobré se dívat jak daný ústav (odbor) spolupracuje s průmyslem a jaký mám výzkum. Technika prostředí je na tom co se týká spoluprací velice dobře (na JM je hodně firem na klimatizace budov, aut, letadel.. to samé topení, radiátory atd.. atd..) takže o obsolventy je hrubo zájem. Velkým předpokladem je dobře zvládnutá matematika, výpočty a simulace jsou denním chlebem. Dál mají nově vybavený laboratoře o což byly předchozí absolventi ještě ochuzený (v rámci NeTME) a relativně mladý kolektiv.

Než ale dojdeš na magisterský...tak poznáš sám ;) Pokud ale víš, že tě to zajímá, neni důvod se jich neptat už od prváku. Každej ústav potřebuje pomocnou vědeckou sílu..a to čím dál víc..

Jako stavař budeš muset věnovat asi pár hodin na prostudování jiného stylu kótování, což ti rychle doběhne po odvzdání těch pár trapně jednoduchých výkresů, promítání umíš a představivost máš určitě taky..
Výrobní technologie je jeslti si dobře pamatuju předmět více méně spíš informativního typu, kde se dozvíš co za technologie výroby existuje a jak se používaj...je to trochu "z rychlíku". Pro mě jako technologa to ale bylo jen opakování ze střední. Takovej ten základ, co by strojař měl trošku tušit, ať se pak věnuje čemu chce..

A k celkový obtížnosti??
Jde o to kdo hodnotí, jeslti ti co byly vyhozený a nebo ti co to propluli aniž by si jich kdokoli všimnul, a nebo premianti :)
Pokud se budeš věnovat jenom škole, tak levou zadní (tzn. pravidelná příprava, průběžné studium), teda pokud nebudeš drtit abys měl vše vždy za A, ale na E to průběžný studium dostačuje.
Pokud do toho budeš mít X aktivit, tak se to taky dá doučit během zkouškového, aby to někdy bylo za E, někdy za A, podle předmětu a jestli tě baví...jak ti sednou otázky a... no umíš si to představit. Chce to pak ale zvýšené úsilí. Aby se toto nestávalo tolik, tak většina předmětů má podmínku vypracovávání pravidelných protokolů a průběžné písemky, kdy dostaneš body a neseš je ke zkoušce...

Předměty musíš dát ,ty co máš předepsný jako povinný ve studijním plánu oboru, všechy...
No a já nevím co víc k tomu... první 3 roky čekej teorii a zase teorii :) A vždy si de při torše šikovnosti vybrat studijní skupinu, která má nejvíce průchozí učitele.

A udělali to i jiní umělci..

Tak snad sem ti trochu odpověděl, jestli ne, tak se zeptej...
sleduju ale jen tohle vlákno.

Pavel

úte 04 úno 2014 21:17
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ]