Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 22 zář 2019 20:20

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Inženýrství - jaká střední? 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Inženýrství - jaká střední?
Zdravím přátelé,

jsem v kvartě na všeobecném gymnáziu (9. třída, ale předpokládám, že vám to došlo) a přemýšlím, o budoucím studiu na vysoké škole (VUT, obor buďto Strojní, Matematické nebo Fyzikální inženýrství).
Je to za dlouho, uznávám, ale trápí mne jeden problém. Tíhnu spíše k matematice a fyzice, předměty jako přírodopis nebo zeměpis mě absolutně nebaví (tzn. zvládám je celkem bez problémů, jen mě nebaví). Pomalu, ale jistě se blíží volba střední školy a já mám vcelku dilema.

Zůstat na gymnáziu (s tím, že ty "nezajímavé" předměty nějak doklepu :lol: a budu mít větší znalosti v matematice a fyzice), nebo přejít na průmyslovku, obor výpočetní technika (matematika a fyzika nebude nejspíše probíraná tak podrobně, jako na gymnáziu, nicméně se zde setkám s technickými předměty, na gymnázium o tom není ani zmínka.) ?

Díky moc za každý postřeh, radu, případně zkušenost. :D

úte 01 říj 2013 18:08
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Inženýrství - jaká střední?
Běž na průmyslovku, ale raději na strojní a ne obor výpočetní technika.

úte 01 říj 2013 18:27
Profil YIM
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
presne pokud chces jit na stojku na vs, tak jsi na prumyslovku strojni a pripadne nedostatky v matice a fyzice dozenes v 1 semestru

úte 01 říj 2013 18:51
Odpovědět s citací
Ať nejsou odpovědi tak jednoznačné :-) minimálně pro vstup na aplikované vědy (matika, fyzika) doporučuji gymnázium.
Druhá věc je, že jestli tě netechnické předměty fakt nebaví, asi nemá cenu je tam flákat a lepší je opravdu jít jinam. Mě ale bavily (některé více, některé méně) a gymnázium je v podstatě poslední možnost, kde si lze snadno rozšířit všeobecný rozhled a nahlédnout i do jiných oborů. Já jsem jeho absolventem a určitě toho nelituji. V žádném případě nemám pocit, že by to byl ztracený čas, nebo že by mi něco chybělo.
Víš teď, v 9. třídě, s naprostou jistotou, co chceš dělat do konce života? Nebudeš za 4 roky třeba víc preferovat přírodovědu na masárně, nebo jinou technickou fakultu na VUT?
To, že průmyslováci v prváku dohoní matiku a fyziku, je sice (většinou) pravda; ale podobně gymnazisté v průběhu studia dohoní technické předměty.

PS: Nedávám jasnou odpověď, vím. Snažím se tě hlavně motivovat k většímu zamyšlení.

úte 01 říj 2013 19:26
Odpovědět s citací
Ještě takový dotaz, myslíte, že je těžší dohnat matematiku a fyziku, nebo technické předměty? Nebo to celkově vyjde nastejno? :D

úte 01 říj 2013 21:32
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
odpovim takle dozenes matiku 1 a fyziku 1 takze 2 predmety, ale zase budes mit nejaky naskok v mechanikach, materialech, konstruovani, technologiich atd. a pokud budes mit doboru stredni tak ani tu matiku a fyziku moc dohanet nebudes muset :)

stř 02 říj 2013 18:03
Odpovědět s citací
Rozhodně gymnázium. Sám mám průmyslovku, poměrně kvalitní, ale takové základy v matematice a fyzice, jaké lze získat na přírodovědném gymnáziu, takové jsem nezískal. Pokud vážně uvažuješ i o matematickém resp. fyzikálním inženýrství, možná dojdeš k tomu, že zkusíš to nejlepší, co ti ČR nabízí, tedy jeden z těchto oborů na jaderce (FJFI ČVUT). A věř, že tam je to takový záhul, že i ten zdánlivě nevýznamný náskok v matematice a fyzice, jaký mají gymnazisté, může představovat rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným studiem.
Navíc nic ti nebrání si pořídit odborné knihy a o dlouhých zimních večerech si číst o eloxování hliníku;-)

stř 02 říj 2013 22:44
Odpovědět s citací
Poslední dotaz, už vás nebudu trápit. :-)
Dejme tomu, ze tedy půjdu na matematické, případně fyzikální inženýrství.
Byla by lepší volba gymnázium (klasické všeobecné), nebo například technické lyceum (předpokládám, že víte co to je) ?
Jinak děkuji za odpovědi, celkem jste mi pomohli.

čtv 03 říj 2013 17:35
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
jako pokud chces jit na obecne strojirenstvi tak bych doporucil ss, pokud se chces specializovat na matiku, fyziku atd. tak bych spis sel na matematicke gymnazium nebo neco v tom smyslu aby jsi mel sirsi zaklad, strojarske predmety pak na vs sice mit budes, ale ne tolik jak na tom obecnym. tot muj nazor

čtv 03 říj 2013 18:15
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Absolvovat gymnázium znamená, že pak neumíš nic, čím by ses uživil. Je nutno ještě vystudovat VŠ. Pokud by tě z VŠ vyhodili, tak jsi velmi, velmi v háji a v rejži. Co potom??? :smt100 :smt100

pát 04 říj 2013 19:15
Profil YIM
Odpovědět s citací
Doporučila bych ti jít na to Technické lyceum někam na strojní průmyslovku. Sama tento obor letos končím a s naší matikou, fyzikou a technickými předměty to považuji za ideální průpravu k Fyzikálnímu inženýrství

sob 05 říj 2013 23:18
Systémový integrátor FSI
Systémový integrátor FSI

Odpovědět s citací
Pro matematické inženýrství bych doporučoval něco s kvalitnějšími základy matiky, než dávají obvykle střední školy.
Co vím od kamarádek, které to dělaly, matematické inženýrství je dost matematicky hutná záležitost a já jako strojař bych si na to nikdy netroufl.

čtv 17 říj 2013 13:38
Administrátor
Administrátor

Odpovědět s citací
by som doplnil, že to nie je len o matematike. ľudí pretiahnu aj cez nejakú strojárinu. ak k nej človek nemá blízko, ale matika nerobí problém, tak sa na tom dá skončiť...

čtv 17 říj 2013 16:22
Odpovědět s citací
Čau .... taky byla tahle volba předemnou a rozhodl jsem se to prostě risknout a jít na průmyslovku z gymplu ... je sice pravda že já jsem si klidně mohl vybrat VŠ na děják nebo zemák mě bavilo všechno ale riskl jsem to a rozhodně nelituji ---- protože na průmce budeš mít "míň" učení budeš mít více času .... který potom můžeš investovat dle tvého uvážení .... takže já jsem rozjel projekty na GRABCAD.COM a tam mě to vtáhlo tak že ted jsem byl vybrán mezi 10 nejlepších konstruktérů na světě mezi 1 * 10^6 konstruktérama .... a co se týká matiky tak tu se učím sám ( čemu nerozumím dolízám k učitelům ) a i když jsem ve třeťáků průmky tak už procvičuji integrace ..... a co se týká kulturního vyžití tak občas udělám průzkum na obchodku a vždycky objevím nějakou milou slečnu ..... jako největší problém se mi nyní jeví ne to že bych nezvládl VUT kvůli škole minulé - ale že bych to nezvládl kvůli strachu nebo lenosti
Abych to shrnul - rozhodni se jakkoliv - já radím průmyslovku - ale at se rozhodneš jakkoliv bude rozhodovat jak moc doopravdy chceš a kolik toho pro to uděláš než jak ses rozhodl

pon 30 pro 2013 00:27
Odpovědět s citací
Lyceum nedoporučuji .... když nedáš VŠ nikdy tě nezaměstná protože z licea umíš prd - máš jen obecný přehled nad situací takže průmyslováci ti lepší si tě schopnostma sežvíkají a nemáš tak širokej rozhled jako gympl což je jeho velkou výhodou .... když už lyceum tak při gymplu - na gymplu jsou častěji ti tvrdší učitelé matiky a fyziky na průmkách jsou mírnější i pokud jde o lycea .... ale lyceum radši ne - ztratíš výhody průmky i gymplu .... ale když budeš chtít tak můžeš být lepší jak všichni gympláci a průmkaři ale musíš chtít

pon 30 pro 2013 00:31
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další