Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 06 pro 2019 22:16

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Aplikované vědy v inženýrství 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Aplikované vědy v inženýrství
Buďte zdrávi,
rozhodla jsem se jít na FSI na studijní program Aplikované vědy v inženýrství, ale rozhoduju se nad oborem. Matematické inženýrství vylučuji rovnou, ale láká mě Mechatronika, Materiálové inž. a Nanotechnologie. Nikoho osobně na těchto oborech neznám, ani žádného absolventa, takže budu ráda, když se se mnou podělíte o své názory, zkušenosti a rady, které by mi pomohly s rozhodováním.

Díky za pomoc :)

pát 05 úno 2016 00:15
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Aplikované vědy v inženýrství
Ahoj, mam za sebou prvni semestr fyzingu, tak pokud by ses chtela na neco zeptat, tak napis na mail - jedlicka.jindra95@gmail.com ;)

pát 12 úno 2016 22:57
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Aplikované vědy v inženýrství
ahoj, no ty obory jsou docela(řekl bych, že hodně odlišné). Fyzikální inženýrství a nanotechnologie si jedou od začátku svoje, spíš fyziku a s obecnými strojaři mají jen minimum předmětů. Naproti tomu mechatronika má hodně(tak 75%) předmětů stejných jako obecní strojaři(zákaldy strojního inženýrství nebo jak se to teď jmenuje) - projdi si studijní plány oborů. Jsem na mechatronice a jít znovu bych si opravdu hodně rozmýšlel. Zaprvé téměř všechny předměty vnímané jako těžké jsou na mechatronice taky - Fyzika 1 a 2, Pružnost pevnost, Pružnost pevnost 2(ta je povinná oproti obecným strojařům)atd. Plus elektro na fektu, a to není vubec lehký(navíc ty nejtěžší předměty z fektu jsou až v posledním semestru, kdy se píše bakalářka...). Ale ten program se pořad mění, takže ted už je to možná jinak(jsem ve třetaku). Pokud nemáš znalosti elektra/konstruovaní ze střední, případně elektronika není tvuj koniček, tak jsou odborný předměty docela težký(vlastní zkušenost - mám gympl).

Sice to vypadá, že ten obor je hroznej, ale není - mám na to svuj silně subjektivní názor. Akorát to není tak růžový, jak to líčí na webu mechlabu :roll: , ale to není nikde na fakultě.

Základ je to co tě BAVÍ A ZAJÍMÁ, zbytek jsou kecy. Jestli tě víc táhne fyzika, tak fyzing jestli mechatronika(řízení, čipy, programovani robotu...) tak mechatronika. Já třeba šel na mechatroniku, protože jsem si tady na foru přečetl, že fyzing je hardcore a proto jsem tam nešel(špatná volba :-( - není to muj obor). Nenechal bych se moc nenechal ovlivnovat dojmama jiných lidí a šel na na to, co tě zajímá a baví(nebo si myslíš, že by tě bavit mohlo).

Případně napiš jestli tě něco zajimá nebo zpětnou vazbu(at jsem tenhle elaborat nepsal zbytečně :-D).

úte 16 úno 2016 23:58
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ]