Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 16 zář 2019 04:01

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Individuální rozvrh 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Individuální rozvrh
Zdar, možná je to pitomá otázka, ale jak se dneska oteviraly ty individuální rozvrhy tak já tam nemám několik přednášek a dokonce jedno cvičení (CAD), přitom co jsem se díval tak všichni ostatní ze skupiny až na jednu holku to ve svým rozvrhu mají. Nevíte co to má bejt? Přitom samozřejmě to jsou předměty který v elektronickým indexu mám...

úte 11 zář 2012 20:58
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Individuální rozvrh
Ahoj, já mám zase posunutý v pondělí cvika až na odpoledne a přitom jsem si bral studijní skupinu tak, abych je měl ráno =(

stř 12 zář 2012 08:27
Odpovědět s citací
Ještě něco, je možný, že sme byli přesunutí do do jiný studijní skupiny proto, aby měly ve cvikách jen 20 lidí? Protože předtím nás tam bylo přihlášených 22... Vadilo by hodně, kdybych navštěvoval ty, do kterých sice nejsem přihlášenej, ale do kterých jsem se přuhlašoval? Tj, přihlásil jsem se na ráno, ale rozvrháři snížili kapacitu skupiny, tak nás přesunuli do odpoledne. A já bych chtěl chodit na ráno... Nebo bych to musel vyřizovat přes sekretariáty a tak? Dík za odpověď, už jsem z toho taky zmatenej...

stř 12 zář 2012 08:35
Systémový integrátor FSI
Systémový integrátor FSI

Odpovědět s citací
Celý vtip (nebo smůla) je v tom, že studijní skupina nemusí mít takovou kapacitu, jako vyučování v jejím rozvrhu. Ve většině předmětů to nevadí, ale pak se v rozvrhu najdou nějaké laboratoře, nebo cvika na počítačích, kde prostě přes kapacitu vyučování nejede vlak (hraje se na počet židlí).
Jinými slovy - rozvrh studijní skupiny je hrubý mustr, Individuální rozvrh je něco, co má odpovídat realitě a na čem pak visí další funkce inf. systému.

V takovém případě se student nemusí dostat do vyučování (to je v podstatě Individuální rozvrh), i když by podle rozvrhu stud. skupiny by se dostat měl.

S rozvrháři jsme včera v noci a dneska ladili problémy v největších předmětech (3SV apod.), zbyly tam nějaké drobky.
Přesuny mimo rozvrh Vaší stud. skupiny nás mrzí, ale jinak to nejde. Snažili jsme se to dělat tak, aby Vám vyučování nekolidovalo s ničím, co už v rozvrhu bylo.
Navštěvovat bohužel musíte to, kde jste zařazení - podle toho s např. přidělují práva vyučujícím, aby Vám na konci semestru mohli zapsat hodnocení. Navíc jak jsem psal, v těchto případech se hraje na počet židlí.

A ano, změnu toho, co jste dostali buď od automatu, nebo ruční opravou, můžete provést jen přes sekretariát - Studis to má blokované.

stř 12 zář 2012 16:03
Odpovědět s citací
Mně by spíš zajímalo kdo je hlavní rozvrhář, na studijním to nechtějí prozradit (asi vědí proč). Týden jsme čekali na rozvrh, který se zobrazil v sobotu večer, ale nebyl kompletní a stále není (chybí jeden předmět, který se někam vypařil) a dnes jsem si chtěla registrovat PV předmět, ale bohužel není ani v nabídce předmětů... Studijní referentka mi tvrdí jak usilovně na tom pracuje, ale naše skupinka si už neví rady, na oboru je nás pouze 8 a rádi bychom měli rozvrh tak jako ostatní. V bakalářském studiu se sice vyskytly drobné chybičky, ale vždy to bylo ten den vyřešené... díky za radu co s tím ;-)

stř 12 zář 2012 16:16
Systémový integrátor FSI
Systémový integrátor FSI

Odpovědět s citací
pidulka2 píše:
Mně by spíš zajímalo kdo je hlavní rozvrhář, na studijním to nechtějí prozradit (asi vědí proč). Týden jsme čekali na rozvrh, který se zobrazil v sobotu večer, ale nebyl kompletní a stále není (chybí jeden předmět, který se někam vypařil) a dnes jsem si chtěla registrovat PV předmět, ale bohužel není ani v nabídce předmětů... Studijní referentka mi tvrdí jak usilovně na tom pracuje, ale naše skupinka si už neví rady, na oboru je nás pouze 8 a rádi bychom měli rozvrh tak jako ostatní. V bakalářském studiu se sice vyskytly drobné chybičky, ale vždy to bylo ten den vyřešené... díky za radu co s tím ;-)

To je v pořádku, že studijní neříká studentům, kdo je hlavní rozvrhář. Ten totiž zodpovídá hlavně za rozvrhy ve společných oborech (obor Strojní inženýrství apod).

Studijní by mohlo stížnosti na rozvrh prostě předat dál (stejně tak to dělám já), ale hlavní rozvrhář je zodpovědný jen za něco. Za spoustu věcí zodpovídají rozvrháři na ústavech - a to se nedá jen tak lehce odhadnou, kdo za co může (protože i na 1 ústavu mají rozvrhy rozdělení různí lidé, někdy někdo zodpovídá za celý rozvrh, jindy jen za některé předměty, někdy jsou předměty zajišťované jiným ústavem...). Proto je zbytečné, aby studenti bombardovali hlavního rozvrháře, když za daný problém třeba může někdo úplně jiný.

O jakou jde studijní skupinu? Mám povědomí o jednom oboru kombinovaného studia, kde je příslušný rozvrhář v nemocnici a bohužel ústav nezvládl zástup. Píšeš, že jsi na oboru - to znamená, že na 95% to není záležitost hlavního rozvrháře, ale někoho na ústavu, kterému ten obor patří).

čtv 13 zář 2012 11:41
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
4O/41 - Metrologie a řízení jakosti - ÚVSSR, studijní referentka slíbila, že s tím něco udělá do včera, když měla být registrace PV předmětů. Bohužel, dnes žádná změna. Ráda bych už měla rozvrh jako ostatní, nemůžu si registrovat ani VN předměty, protože nevím jestli by se mi to náhodou pak nekřížilo s jinými hodinami... Začínám mít pocit, že tento obor nikoho nezajímá, protože kluci z robotů a ze systémů tento problém namají. Takže pokud to vyřešíte a zkusíte to dát někam výš, budeme moc rádi. Děkuji

čtv 13 zář 2012 14:08
Odpovědět s citací
Caute..
mam dotaz ohledne rozvrhu... chybi mi jeste dneska cviceni z CADu... jak se to da resit? Mam jit rovnou za vyucijicim nebo cekat ze to tam pribude?
Jo a jakto ze tam mam dve matiky?? to budou dve matiky??

čtv 13 zář 2012 16:52
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
pokud myslis matiku 1, tak tam je 2x2h tydne

čtv 13 zář 2012 17:03
Systémový integrátor FSI
Systémový integrátor FSI

Odpovědět s citací
pidulka píše:
4O/41 - Metrologie a řízení jakosti - ÚVSSR, studijní referentka slíbila, že s tím něco udělá do včera, když měla být registrace PV předmětů. Bohužel, dnes žádná změna. Ráda bych už měla rozvrh jako ostatní, nemůžu si registrovat ani VN předměty, protože nevím jestli by se mi to náhodou pak nekřížilo s jinými hodinami... Začínám mít pocit, že tento obor nikoho nezajímá, protože kluci z robotů a ze systémů tento problém namají. Takže pokud to vyřešíte a zkusíte to dát někam výš, budeme moc rádi. Děkuji

Tak tohle bohužel nevyřeším - to je ten problém, o kterém jsem tu psal. Rozvrhář mi dnes psal, že jsou potíže se sestavením rozvrhu (ne technické, ale zajištění vyučujících). V téhle věci jsem mohl udělat jen to, že jsem informoval ústav. Kdyby to byl technický problém v IS, tak to může vyřešit centrální rozvrhář, nebo i já. Ale tady je to věcný problém.

Proto některé obory ústavu mají rozvrhy OK, ale s tímto jsou potíže. Bohužel.

myndik píše:
Caute..
mam dotaz ohledne rozvrhu... chybi mi jeste dneska cviceni z CADu... jak se to da resit? Mam jit rovnou za vyucijicim nebo cekat ze to tam pribude?
Jo a jakto ze tam mam dve matiky?? to budou dve matiky??

Pokud v Individuálním rozvrhu chybí výuka předmětu (mimo jeden typ cvičení A3), který je zapsaný v El. indexu, a který má vypsaný rozvrh, tak ta už sama nepřibude.
Vyučujícího nemá cenu navštěvovat, ten to do IS nevloží - je třeba na ústav (za sekretářkou, nebo kdo to tam dělá - liší se to ústav od ústavu), aby Tě zaregistrovali do výuky.
Vyučující se o to nestarají - ti by měli učit toho, kdo se jim v IS objeví - na tyto studenty totiž dostanou práva na hodnocení. Ostatní studenti jsou u nich navíc.

pát 14 zář 2012 13:59
Odpovědět s citací
Ono jde o to, ze mi potvrdili prijeti teprve vcera, takze tedka to cele nejak davam dohromady.. aj jsem nejak doregistroval (snad) a prave nevim co s tim CADem... :-/

pát 14 zář 2012 16:27
Systémový integrátor FSI
Systémový integrátor FSI

Odpovědět s citací
myndik píše:
Ono jde o to, ze mi potvrdili prijeti teprve vcera, takze tedka to cele nejak davam dohromady.. aj jsem nejak doregistroval (snad) a prave nevim co s tim CADem... :-/

Tady víc bez přesných informací neporadím.
Pokud je předmět zapsaný v el. indexu a nedá se do vyučování dostat ve Studisu v záložce Registrace vyučování, pak je bohužel potřeba to vyřešit osobně na ústavu, který tu výuku zajišťuje.

pon 17 zář 2012 10:38
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ]