Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 16 zář 2019 04:00

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Matematicke inzenyrstvi 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Matematicke inzenyrstvi
Zdravim vsetkych,

rad by som Vas poprosil o nazor na studijny odbor Matematicke inzenyrstvi, moznost uplatnenia, hlavne v porovnani s Ekonomickou a financnou matematikou.

Za kazdy nazor budem velmi vdacny.

sob 23 čer 2012 19:06
Odpovědět s citací
Příspěvek Matematické inženýrství
Sice nestuduji přímo tento obor, ale nějaké reference od dotyčných studentů mám.
Co se týče předmětů (viz studijní programy), tak zjistíš, že matematičtí inženýři na FSI mají hodně předmětů společných s obecnými strojaři (konstruování, statika, pružnost a pevnost, automatizace, elektromechanika...) a k tomu řadu svých předmětů od matematických, které jsou docela dost náročné a k tomu mají ještě dost předmětů zaměřených na programování. Uplatnění můžeš najít různě, ale hlavní zaměření je na to, aby se absolventi uchytili v různých průmyslových podnicích. Můžou pak dělat simulace, výpočty, programovat... Je to podle mě hodně rozmanité, záleží taky na zaměření daného studenta a taky na šikovnosti ;)

Ekonomická a finanční matematika je už podle názvu cílená hlavně na uplatnění v oblastí bankovnictví nebo pojišťovnictví (mám 2 známé, kteří tento obor studovali na MU, ale ukončili to v 1. ročníku, takže až tak podrobné informace nemám).

čtv 28 čer 2012 11:18
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Matematické inženýrství studuji, ale ten druhý obor neznám, takže nemohu porovnat. Kdyby vás zajímaly nějaké konkrétní věci o matingu, klidně se ptejte.

čtv 28 čer 2012 23:47
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ]