Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 22 zář 2019 20:26

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Studium FSI ( Matematika ) 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Studium FSI ( Matematika )
Ahoj ,

měl bych pár otázek ohledně 2M , 3M , 4M .

Maturoval jsem v roce 2010 v oboru Technické lyceum na průmce. Byl jsem přijat na FSI a už prakticky stačilo jsem projit " vratama " a byl jsem tam :)
Ale nakonec jsem šel na Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu v Ostravě .
Asi největším závažím které pomyslnej jazýček převážilo byl obrovský strach z matematiky :(

V Ostravě jsem absolvoval za ty dva roky studia dvě zkoušky z Matematiky sice ne zrovna nějak zázracne vysledky ale prece , donutil jsem se na to kouknout.Akorat " nase " Ostravska matematika vydala za 1M na FSI .

Jde o to , ze uvazuji o prestupu na FSI . Studuji obor kde je vyzadovana fyzicka zdatnost ( studuji techniku pozarni ochrany takze fyziky a chemie jsem si uzil az dost ) a to po nekolika operacich kolen neni ve dvaceti bohuzel muj salek kafe :(

S Fyzikou problem nemam a nikdy jsem nemel bez uceni za B delal jsem nejake zkousky z fyziky at uz aplikovane a nebo Fyzika II v Ostrave na VŠ.

Takze o dva roky pozdeji se situace opakuje a opet jedine co me odrazuje od studia na FSI je chorobny strach z matematiky 2 , 3 , 4 . Jinak jsem slysel pár mýtů o pruznosti ale do te bych se s chuti zakousl :) snad :D

Přeborník a zadny genius v matematice jsem nikdy nebyl takze muj pritozeny respekt je na miste si myslim .

Chte bych Vas poprosit o nazory a Vase vzkusenosti a postrehy s temato predmetama .

U zapoctu je podminka min. 12 b z 24 b na testy jsou ty testy tezke ?
A jak to na FSI hodnoti ? spravny vysledek znamena body jinak 0 ? Postup nezajem ?

Kdybych chodil eventuelne do vybranych kapitol a snazil se pocitat ikdyz bych se musel smirit s tim ze by to bylo tezce vydrene . Da se to zvladnout ? Davaji se do tech testu treba typove podobne priklady jako se proberou na cviku nebo se snazi kantori dat poradne zahulil a davaji prasarny a chytaky ? :)

A jak je to ze zkouskama ? Jsou hodne narocne ?

Kolik lidi opakuje matematiku treba az v dalsim rocniku ?

Prirozene predpokladam navaznost predmetu , takze pokud neudelal 2M nemuzu delat 3M . ????

Mel bych zajem o obecny obor strojniho inzenyrstvi :)

Předem děkuji za jakoukoliv pomoc a radu :)

Zdravím všechny na FSI a s nadcházejícím zkouškovým přeji všem na VUT a FSI zvlast ;) hodne stesti u zkousek a krasne leto !!!

Snad v zari :D Ahoj :) Ostrava zdraví Brno !!!

sob 28 dub 2012 00:03
Odpovědět s citací
Příspěvek .....
Ahoj ,

kdyby se někomu nechtělo rozepisovat sem ..... odepište prosím klidně na

( fmevutbr@gmail.com )

Moc by mi to pomohlo . Díky

Have a nice day !!!

sob 28 dub 2012 09:24
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek 
no sice te matiky za sebou jeste tolik nemam, ted delam MII ale rekl bych ze to zadna hruza neni, jde hlavne o toho koho chytnes, nekdo bodama setri, nekdo rozdava, ale mylsim, ze kdyz budes poctive chodit na prednasky a na cvikach budes pocitat a ne jen opisovat z tabule tak nebude problem
MI me nijak tezka neprisla, takovy opakovani ze stredni skoly (derivace, integraly), MII se teda to samy jen pro funkce vice promennych, taky se da
a o MIII a IV uz musi promluvit nekdo dalsi

sob 28 dub 2012 14:48
Odpovědět s citací
Příspěvek ......
Díky moc .

Má ještě někdo nějáké info ? O 3M , 4M

O obtiznosti zapoctu ? Jak je to s tema prikladama jak jsem psal v prvnim prispevku ?

Díky

sob 28 dub 2012 18:55
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Na VŠB se ti nelíbí?? Co tě táhne do Brna? Já bych zůstal v Ostravě.

sob 28 dub 2012 20:28
Profil YIM
Odpovědět s citací
Příspěvek .........
Zdravím pana Katze na FEKT ,

VŠB je prostě něco strašného :D Nevyhovuje me ten jejich system ..... at vyuky komunikace student kantor ....atd. Nepadl jsem si s VŠB do oka bude to dost subjektivni nazor vis jak První věc

Mám to hrozně daleko jsem od Zdaru a do Brna jedu hodku slabou rychlasem a do Ostravy 4h silny :( Druhá věc

Studuju techniku pozarni ochrany , chtel jsem bejt hasic vzdycky ale mam 3x operovane koleno / vazy a meniskus / takze to do budoucna delat nemuzu :( Takze tak

Mam uz sice za sebou skoro dva roky , ale musim prestoupit do Brna a nebo na obor u nas stylu Bezpecnost prace . Takze to bych radeji sel na neco poradneho ac za cenu ze bych sel cele studium znova.

Ale mel bych zase uznane nejake zkousky takze by to nebylo tak hrozne :)
VUT na v ceskych hájích zvuk :D a ja mam rad vyzvu :D

ned 29 dub 2012 08:50
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Zkuste se vyjádřit někdo z FSI, jaká je tam atmosféra. O FSI nevím skoro nic, ale je fajn už jenom to, že veškerá výuka probíhá v rámci jednoho areálu. To na Fektu zatím není, i když s cestováním přes celé město na Údolní už je dávno konec.

ned 29 dub 2012 13:47
Profil YIM
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
fekt mal niečo na údolnej? :D ty vole tak to bola poriadna štreka :) ja tam ledva zájdem za 20 minút z vevěří :/ ale tak fakt si to tam už pekne dostavúva :) no a k téme...mám kamaráta na spomínanom odbore...lenže jemu matika nikdy nerobila až také problémy tak sa ti k tomu asi lepšie nevyjadrím ale dáva to v pohode :) len do nej treba robiť stále a nespať na prednáške lebo sa zobudíš a si niekde inde :D

ned 29 dub 2012 16:27
Odpovědět s citací
Příspěvek ......
Díky :)

ned 29 dub 2012 16:45
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Příspěvek 
e@gl3 píše:
fekt mal niečo na údolnej?

Ano, ale v září 2010 už byl UMEL, děkanát a UETE přestěhovaný na Technickou 10.
Viz http://student.vutbr.cz/view.php?cisloc ... doopravdy-

ned 29 dub 2012 18:11
Profil YIM
Odpovědět s citací
Příspěvek ........
To opravdu nemá někdo nic k matice 2 , 3 , 4 ? :)

Moc by mi to pomohlo

Hlavne jak je to stema zapoctama a zkouskama esi priklady na zapocty bejval neo jak se propocita na cviku a ve skriptech a nebo co nejtezsi a nejake speky ... :)

pon 30 dub 2012 13:20
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek 
vsechno zalezi na tom koho chytnes, nekdo dava na zapocty i priklady lehci nez byly na cviku a nekdo takovy jaky se na cviku ani nepocitaly

pon 30 dub 2012 17:26
Odpovědět s citací
Příspěvek ......
Zajimave ..... a ktere ucitele by jsi na matiku 2 a vejš viděl jako nejlepší ???

Na matiku jednicku je prej skvelej pan děkan Doupovec .

kdyztak ( fmevutbr@gmail.com )

Díky moc

stř 02 kvě 2012 13:50
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Až budeš mít školní mail, budeš se moci registrovat na FSIforum. Tam najdeš spoustu věcí ke studiu a hlavně hodnocení učitelů od studentů. Až si budeš vybírat rozvrh, projedeš všechny nabízený učitele a uděláš nějakej kompromis. Teď mě napadá, na báňské si stavíte rozvrhy sami? Na FSI dostaneš na výběr z asi dvaceti sestavených rozvrhů a z nich volíš. Takže je možné, že budeš mít třeba vynikajícího matikáře na přednášky ale cvičícího dostaneš děsnýho psa. Většinou to ale jde ;)

stř 02 kvě 2012 15:48
Profil ICQ
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Momentálně jsem ve 4. semestru. Když někdo nedá M1, tak je to buď kvůli tomu, že na střední neměl derivace/integrály a nebo že je to šok přechod ze střední a "potřeba" už se na látku i kouknout.
M2 je o parciálních derivacích a vícenásobných integrálech, kdo zvládne M1 tak dvojka by měla být v klidu.
V M3 se berou řady a diferenciální rovnice a dalo by se říct, že je nejtěžší matika. Má asi nejnižší úspěšnost.
M4 bych vůbec neřešil. Statistika a pravděpodobnost, sami učitelé ji už tolik nehrotí.
Pro všechny matiky (a obecně předměty) ale platí, že se daj zvládnout, jen na to člověk nesmí srát celej semestr a pak čekat, že někde splaší starý zadání a proleze zadarmo. Když už jde do tuhýho a člověk není schopnej látku pochopit sám, není problém domluvit se na konzultacích případně doučování.

pát 04 kvě 2012 19:02
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další