Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 16 zář 2019 03:49

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 mechanika 

je pravda že průmyslováci ( ti co mají furt za 1 z matiky) neprochází právě na ni ?
ano 14%  14%  [ 1 ]
ne 86%  86%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 7

mechanika 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek mechanika
Dobrý den, čaute ;)
prosím vás , chtěl bych se zeptat ( hlavně strojařů co jsou trochu ve vyšším ročníku ) jak je to s tím , že průmyslováci neprochází přes matiku a mechaniku a to hlavně pružnost pevnost ? kdyžtak mi prosím napiště co si mám projít a na co si dát bacha ... jsem ted "jenom" v prváku na průmyslovce v břeclavi ale jsem z gymplu a mam vyznamenani tak bych určitě chtěl jít na vut a hlavně ho dodělat ... trochu se vyznam tak mi klidně pište z čeho (témata) jste prošli nebo ne ;) moc to ocením ... je to off topic takže ocením každej názor a radu .. díky moc ;)

stř 01 úno 2012 22:15
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Nazdar,
netuším, kde se k tobě dostaly takové informace, ale podle mě je to blbost. Na FSI jsem šel z elektroprůmky, mechaniku jsme tam vůbec neměli, 2 roky nějakého konstruování a o matice bych řekl, že kvalita výuky nebyla moc dobrá. Teď jsem ve třeťáku a školu zvládám bez problémů. V prváku to nebylo moc slavné s matikou, než jsem dohnal manko ze střední a taky trochu kvůli tomu, že člověk není zvyklý na vysokoškolský systém, užívá si studentského života a doplácí na to, že po něm vlastně nikdo pořádně nic nechce a do ničeho ho nenutí . :) Každopádně jsem ji nakonec na třetí pokus udělal a další 3 matematiky už jsem zvládl v pohodě. Obecně se říká, že gympláci mívají v matice lepší základ ze střední, ale zas tak zásadní rozdíl to asi nebude.
Co se týká těch "obávaných" předmětů mechaniky těles, tak přestože jsem je na střední vůbec neměl, tak jsem je zvládal celkem bez problému a dokonce patřily k mým oblíbeným předmětům. Hlavně teda proto, že stačí pochopit principy výpočtu a nemusíš si nic moc "drtit" zpaměti.
Spíš bych upozornil na takové klasické "vyhazovací" předměty, jako je Fyzika 1 a 2 a Termomechanika. Ne že by byly tak těžké, ale jde spíš o to, jakým způsobem jsou nastaveny podmínky zkoušky a hlavně o to, že studenti se do těchto předmětů neumí učit. Fyzika je svým způsobem jednoduchá, stačí to jen pochopit a pak už je to pořád to samé dokola, problém je v tom, že zkouška je nastavena tak, že musíš mít 50 bodů ze 79 a ne ze 100, jak to bývá klasicky. Ty zbylé body do 100 můžeš pak získat u ústní.
Termomechanika má takovou legendární pověst, nepřipadala mi těžká, opět stačí pochopit, ale je tam docela dost učiva. Nevím, jestli je to tak u všech zkoušejících, ale u toho našeho bylo teoreticky možné získat až 89b/100 a přesto zkoušku neudělat. Vím o klukovi, který měl 68b a neudělal to, jestli měl někdo i víc, to nevím...
Snad jsem odpověděl na vše, co tě zajímalo. Jestli tě zajímá ještě něco, klidně se ptej. Taky tenhle text neber jako dogma, jsou to jen moje názory a postřehy a ostatní na to můžou mít jiný pohled. Když to shrnu, tak základem úspěchu podle mě není ani tak to, co si přineseš ze střední, ale to, jak jsi ochotný a schopný makat. Hlavně nezaspat na začátku a taky hlavně na nic nekašlat. Fakt nestojí za to nějaký předmět opakovat. Je to otrava a ztráta času, když ho musíš absolvovat 2x, to je lepší si odříct jednu pařbu, průběžně se naučit a být v klidu... Já na to bohužel přišel až ve druháku. :)

sob 04 úno 2012 11:43
Profil ICQ
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek 
díky .. to mě uklidnilo ;)

pát 10 úno 2012 16:27
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ]