Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 22 zář 2019 20:23

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Gymnázium nebo průmyslovka 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Gymnázium nebo průmyslovka
Dobrý den ,
prosim vás , chtěl bych se zeptat , jakou školu mám zvolit,když chci jít studovat strojní inženýrství.Pávě teď jsem na Gymnáziu v kvartě , ale přemýšlím že bych odešel na průmyslovka (obor strojírentsví ).Ale profesoři na gymnáziu ( hlavně matikáři a ředitel :D ) mě od toho odrazují že budu mět po průmce tady veliký problémy s matikou (z matiky mám za 1 (ne uplně čistou )a fyziky 1 bez problémů ). tak se vás chci zeptat jestli je to pravda a jestli se to bude dat po průmce dohnat a kolik toho bude?(z gymplu chcu odejít protože 1- je to "vesnický" gympl a je trochu lehčí 2-protože když nedám VUT tak s gymplem jsem v pytli :D ) tk Děkuji vám za odpovědi (když se rozepíšete tak to ocením ;) )

čtv 05 kvě 2011 19:09
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Sice jsem z FEKTu, ale vylíčím ti svoji situaci. Jsem z dobrého gymplu, takže jsem na FEKT přišel se slušnými znalostmi matiky, fyziky a angličtiny, což se mi tu moc hodilo. Zcela bez problémů a bez učení jsem složil zkoušku z nejvyšší povinné angličtiny na FEKTu /čili XAN 4/, z čehož jsem měl radost. Přijali mě jen za to, když jsem odmaturoval z matiky či fyziky aspoň na dvojku. (Dal jsem stejně oboje za jedna...) Jaké jsou podmínky přijetí na FSI ti řekne někdo jiný... A je otázka, jaké budou za cca 4 roky, že??

Ale ostatní předměty z toho gymplu mi byly celkem k ničemu, především povinná latina :smt088 a povinné církevní dějiny :smt087. Základy programování mi zcela chyběly. Z gymplu těžko můžeš jít dělat nějakou dobrou prácí, leda listonoše... Kdežto z průmyslovky jsi připraven na budoucí zaměstnání a nemusíš chodit na VŠ. Kdybych byl vyhozen z Fektu, jsem dost v rejži!

TAKŽE doporučuju rozhodně jít na průmyslovku, sám přece tvrdíš, že chceš z gymplu odejít. Pak půjdeš na FSI a když se ti tam nebude líbit, tak normálně odejdeš a nastoupíš do zaměstnání.

Prosím o vyjádření absolventy průmyslovek, díky.
:D :smt024

čtv 05 kvě 2011 19:54
Profil YIM
Odpovědět s citací
Příspěvek 
díky moc ...... na střední je celkem ťežký si představit vysokou , zvlášť když na té střední ještě "nejsem" ale podle toho co jsi psal tak je na vysoké matika tak jako byla v primě,sekundě,tercii,kvartě? nebo je už kombinovaná s nějakým navrhováním atd.(myslím hlavně první dva roky - to mě profesoři říkají že tam hodně lidí vypadne - trochu divný je když náš ředitel má stavební průmku, potom šel studovat (cituji)Matematiku a Fyziku a zajímalo by mě jak když prý na průmkách je ta matika tak slabá a fyzika ještě víc )

čtv 05 kvě 2011 20:37
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Já jsem absolvoval elektrotechnickou průmyslovku v Dobrušce - a nikdy si to nepřestanu vychvalovat. Dostalo se mi výborného vzdělání v elektru, jak silnoproud, tak mikropočítače, měli jsme i všelijaké dílny, naučil jsem se makat na soustruhu i na trafonavíječce či montovat zásuvky a vypínače.

Jestli bych tam poslal své dítě? Nevím. Dneska mi citelně chybějí jazyky a vzdělání z dějin a zeměpisu.

Navíc průmka, to byl mužský svět. Ráno jsi mohl přijít nečesaný nemytý, borcům to nevadilo. Jenže dneska, když vidím, jaká atmosféra panuje na gymplech, trochu lituji. V podstatě můžeš zapomenout na jakoukoli kulturu. (Navíc jsme byli jak banda nadrženců, ženská pro nás byla vzácnost.)

Kulturní vyžití průmyslováků se skládá z debatování nad tuzingovou stodvácou a chlastání. A chlastání. Když jsem viděl, jaké dokážou dělat gymply pěkné majálesy a plesy, trochu jsem zalitoval....

pát 06 kvě 2011 07:12
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Já jsem ted už 4 roky na gymplu (prima-kvarta) a je pravda že všecí chodijou načesaní a vymódění a o holkách ani nemluvim ( poslední dva roky jedna za druhou ) ale je pravda že s tím chlastáním si myslim že průmku dáváme bez problémů ( a to je nám sotva 15 :) )

pát 06 kvě 2011 14:41
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tak jestli chlastáte jak alíci a není vám ani 15 nebo 15 tak to se nemáte moc čím chlubit :roll: a o přechlastávání průmyslováků silně pochybuju :)

pát 06 kvě 2011 17:04
Profil ICQ
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No jasně, gympl ti otevře cestu na všecky vysoké školy, což je ti ale dost na nic, pokud jsi od počátku orientován strojnicky. Na gymplu jsem získal znalosti ANJ a NJ, z NJ dokonce jakýsi mezinárodní Sprachdiplom... Za pět let na Fektu ale půjdou moje znalosti Němčiny k šípku...
Na gymplu bylo hezkých holek velmi mnoho.
Snad Off Topic...:
To chlastání je asi oblíbené mezi mládeží všech sociálních skupin, nicméně moji spolužáci z křesťanského gymplu se málokdy zrychtovali do němoty. Na školních výletech často hulili vodní dýmku se souhlasem profesorek. Tomu jsem se musel smát. :smt040 :smt040 :smt046 :finga: A vůbec:
Kód:
{Jan 2.Kapitola         Ekumenický překlad}
9  Jakmile správce hostiny ochutnal vodu proměněnou ve víno - nevěděl, odkud
je, ale služebníci, kteří vodu nabírali, to věděli - zavolal si ženicha
10 a řekl mu: "Každý člověk podává nejprve dobré víno, a teprve když už se
hosté napijí, víno horší. Ty jsi však uchoval dobré víno až pro tuto
chvíli."
11 Tak učinil Ježíš v Káně Galilejské počátek svých znamení a zjevil svou
slávu. A jeho učedníci v něho uvěřili.

pát 06 kvě 2011 18:42
Profil YIM
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Příspěvek 
honzasl píše:
Já jsem absolvoval elektrotechnickou průmyslovku v Dobrušce - a nikdy si to nepřestanu vychvalovat. (...)
Jestli bych tam poslal své dítě? Nevím. Dneska mi citelně chybějí jazyky a vzdělání z dějin a zeměpisu.

Ty jazyky docela chápu, ale vzdělání z dějepisu a zeměpisu ti nechybí ani při studiu na Fektu, ani v zaměstnání...
to Alexandr147:
Na gymplu získáš tzv. všeobecný přehled, to znamená, že se budeš učit to, co potom pravděpodobně nevyužiješ v dalším studiu ani v zaměstnání... To jest dějepis, zeměpis, ČJ-literatura, snad dějiny umění, zsv, snad chemie, biologie, někdy také latina.
No a z průmyslovky asi nemůžeš jít do AZ kvízu nebo Milionáře, kdyby ještě existoval. :)

pát 06 kvě 2011 18:52
Profil YIM
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek průmyslovka
Já jsem se kdysi v kvartě taky rozhodoval jestli zůstat nebo jít, protože mě humanitně založenej gympl nijak moc nebral. Zajímala mě technika, tak jsem šel na strojní průmyslovku studovat strojírenství s podporou CAD/CAM systémů a nemůžu si stěžovat. Je fakt, že matika a fyzika je tam slabší, taky jsem z těch předmětů měl vždycky respekt, ale i přes ně jsem se na výšce bez enormních problémů dostal. Ještě vim že dost lidí, kteří se takhle rozmýšleli, volilo lyceum - průmyslovka roubovaná s gymplem. Jinak s holkama to tam bylo opravdu na štýru, jak popsal někdo výše..., osobně jsem neměl ve třídě za čtyři roky ani jednu a vim že můj obor dostudovali 4 na 50 kluků :D. Na výšce to není v tomto směru o moc lepší.... :D

sob 07 kvě 2011 11:26
Profil ICQ
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ahoj ... Tak já jsem studoval technické lyceum ve Zlíně... A myslím, že je to asi nejlepší řešení. Matematika fyzika na gymplácké úrovni. A k tomu secky technické přeměty. Sice trošku očesané oproti klasickým strojařům. Ale na vysce se to stejne šecko mele dokolečka :) takže pohoda . Akorát teda to není na to, že když nedáš vyskou tak, že máš nějaké supr zaměrění. Ale třeba ti to nějaký zaměstnavatel zežere :)

pon 30 kvě 2011 09:56
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
honzasl má pravdu. Studoval jsem silnoproudou průmyslovku a holky ve třídě žádný ( na škole snad jen 3), takže jsme se chovali jako tlupa hovad a a nikdo tě za to nekritizoval... na holky jsme se mohli koukat tak možná z okna, když chodili z obchodní akademie na autobusák :D V tom má gympl výhodu.. Jinak základ pro můj nynější obor mi to dalo dobrej, a s matikou jsem tady problém neměl, stačí chtít a naučit se. Spíš mě štve moje neznalost angličtiny, protože jsem se na střední učil německy. Takže teď je to s anglinou celkem boj. Jinak s tím přechlastáním průmyslováka celkem pochybuju :D My jsme tenkrát jeli celkem ligu. Ted už je to klidnější... Jednou nám dokonce náš třídní dovezl na bečku slivovicu a pěkně jsme ho vožrali :)) Na prumce bylo dobře, hned bch se tam vrátil!

pon 30 kvě 2011 11:12
Profil ICQ
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Zajda píše:
Ahoj ... Tak já jsem studoval technické lyceum ve Zlíně... A myslím, že je to asi nejlepší řešení. Matematika fyzika na gymplácké úrovni. A k tomu secky technické přeměty. Sice trošku očesané oproti klasickým strojařům. Ale na vysce se to stejne šecko mele dokolečka :) takže pohoda . Akorát teda to není na to, že když nedáš vyskou tak, že máš nějaké supr zaměrění. Ale třeba ti to nějaký zaměstnavatel zežere :)

Lze po tomto lyceu jít hned do nějakého zaměstnání v oboru? Moc to asi nejde, že? Co o tom soudíš?

pon 30 kvě 2011 19:14
Profil YIM
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Gymnázium nebo průmyslovka
Tak já jsem rozhodně za průmku. Sám chodím na stavebku a jsem spokojenej, takže to asi vypovídá za vše. Navíc myslim, že když máš zaměření, tak je to mnohem lepší…, ale samozřejmě záleží na tobě

čtv 26 bře 2015 01:43
Odpovědět s citací
matouš píše:
Tak já jsem rozhodně za průmku. Sám chodím na stavebku a jsem spokojenej, takže to asi vypovídá za vše. Navíc myslim, že když máš zaměření, tak je to mnohem lepší…, ale samozřejmě záleží na tobě

a jaký máš obor? taky už uvažuju o střední a stavebka mě dost láká. Je hrozný kolik je v Praze škol, vybrat si jednu je nadlidskej úkol :-(

čtv 26 bře 2015 02:27
Odpovědět s citací
zdenda píše:
matouš píše:

a jaký máš obor? taky už uvažuju o střední a stavebka mě dost láká. Je hrozný kolik je v Praze škol, vybrat si jednu je nadlidskej úkol :-(

No já dělám SPŠ Dušní v Praze, kdyžtak radši mrkni na stránky spsdusni.cz, abych ti neřekl nějaký blbí informace :D No a mám obor architektura a stavitelství, lákalo mě to už asi od osmičky :D

čtv 26 bře 2015 03:51
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další