Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 06 pro 2019 22:06

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Nekolik dotazu od novacka :) 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Nekolik dotazu od novacka :)
Timto rokem jsem byl prijat na FBM VUT na obor Manazerska informatika a mel bych par dotazu, ktere novacek asi muze mit :)

Predne by me zajimalo, jak je to s registraci predmetu? Cetl jsem si sice ruzne rady a narizeni, ale porad jsem nejak nepochopil, jak ze je to vlastne se sestavenim rozvrhu, zda jsou predmety i cas pevne dane, nebo si mohu vybrat z ruznych terminu jako napriklad na VŠE Praha apd. Protoze napriklad co jsem se dival na soucasne rozvrhy, tak zejmena v tomto oboru maji nektere skupiny rozvrh dosti nestastny (napr vyuka do 8 do vecera).

S vyse uvedenym take uzce souvisi nasledujici. Je mi jasne, ze je vzdy dan pro dany semestr seznam povinnych predmetu. Existuje ovsem nekde nejaky souhrny vycet, predmetu, ktere jsou povinne, povinne volitelne a volitenlne? Na webu vut jsem nasel jen anotace k predmetum a to prochazet je docela porod.. :(

Predposledni dotaz se tyka nutne ucasti na cvicenich apd. Ucast na prednaskach je dobrovolna (doporucena), to je asi jedine, co jsem se dozvedel. U cviceni apd by mela byt tato informace o minimalni nutne prezence studenta uvedena prave v anotaci k predmetu, zde je tato kolonka ovsem v drtive vetsine pripadu nevyplnena :/. Jak to tedy s onou nutnou ucasti? Da se tato otazka nejak vseobecne zodpovedet nebo je to opravdu ruzne? Vim ze napriklad na VSE Praha neni povinne vubec nic a student pak jen neziskava kredity za ucast (coz se mu ovsem pak take muze dosti vymstit, vzhledem k tomu ze pri nulove ucasti musi ziskat 100% bodu z testu :))

No a konecne posledni dotaz. Chtel bych se proto zeptat, jsou nejake zalezitosti, respektive doporuceni, o kterych bych mel vedet drive, nez se do neceho nejak zamotam a udelam si zbytecne neprijemnosti? :) Jde mi hlavne o to, abych si nejakou svou blbosti nenabehl a nedelal pak vse zbytecne komplikovane, respektive na posledni chvily. Uveest mohu priklad kamarada z jine skoly, ktery se az po X tydnech studia dozvedel, ze ona chemie neni az zas tak povinna jak se tvarila, nebo ze registrovat predmety se hodi tehdy a tehdy, nebot pak musel stat nehoranou frontu atd atd :) Snad pochopite. Proste zkusennosti tech, kteri uz si tim prosli :).

Dekuji za odpoved/rady :o)

pát 17 čer 2005 18:06
Odpovědět s citací
Příspěvek 
K tvým otázkám:
1) Rozvrhy sestavuje fakulta, takže se nedají nijak ovlivnit. V některých případech lze chodit na cvika i s jinou skupinou, ale to záležím především na daném cvičícím.
2) Seznam předmětů je dostupný na intranetu fakulty, ale heslo dostaneš nejspíš až na začátku semestru. Jinak to lze najít na www.fbm.vutbr.cz/studium/studijní obory/...
3) Podmínky k předmětům jsou přesně dány, takže se ví,co se musí a co ne.

ned 19 čer 2005 07:35
Odpovědět s citací
Příspěvek 
cvika jsou většinou povinné ale vyplatí se přijít na první cviko Tam ti většinou řeknou kolik absencí můžeš mít a taky se tam občas rozdělujou seminárky apod. tak ať na tebe nezbyde to nejhorší Zbytek pocyhtíš za pochodu stejně jako my budoucí druháci

čtv 31 srp 2006 22:15
Odpovědět s citací
Příspěvek 
mam problem s intranetem jenom ja nebo i vice lidem nejde??a taky jsem se chtela zeptat kdyz chci napsat vyucujicimu tak normalne z meho soukromeho mailu nebo ze stranek vut? diky za odpoved

čtv 28 zář 2006 20:42
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Anonymous píše:
mam problem s intranetem jenom ja nebo i vice lidem nejde??a taky jsem se chtela zeptat kdyz chci napsat vyucujicimu tak normalne z meho soukromeho mailu nebo ze stranek vut? diky za odpoved

Nemel bys mit problem s intranetem, nesmis tam zadavat ten VUT login, ale fakultni login, ktery sis vyzvedl na vratnici c. 252.

Ucitelum pis ze skolniho mailu, jinak ti neodpovi.

ned 01 říj 2006 11:43
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Já s intranetem mám taky problém....přihlásit se mi tam jde, ale nic tam není. A vůbec nefunguje školní mail. Myslíte, že je to tím, že je začátek roku nebo bych se měla jít pozeptat?

ned 01 říj 2006 13:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět s citací
Příspěvek angličtina
Ahojte, ja mam zase uplne jiny problem :) V individualnim rozvrhu, ktery je standartně k nalezení po přihlášení do systému, mám chybně uvedené místo a vyukovou skupinu ve které bych se měl v době výuky angličtiny nacházet.. prostě vyučující mě vůbec nemá v seznamu a neví ani kam patřím. Když jsem na toto téma psal garantce, sdělila mi, že se mám zařadit kamkoliv podle mého uvážení, což je sice pěkné, ale mě jde o to, že určitě někde mám určené kde mám být a nechci aby v tom byl nejaky problem. Nekdo mi říkal, že je nekde na netu nejaky soubor v Excelu, ktery toto rozdělení do skupin upravuje, ale já ho nemůžu nikde najít... neví o tom někdo něco? Předem díky.. :)

pon 02 říj 2006 12:47
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ]