Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 16 lis 2018 15:27

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Odvolání - přijímačky 2011 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Odvolání - přijímačky 2011
Ahoj, možná je to zbytečný dotaz, ale jen se chci informovat.
Letos jsem dělala přijimačky a dopadly neslavně s 51 body.
Pro přijetí na Ekonomiku podniku je hranice 60 a Ekonomika a procesní MM 55 bodů.
Jak jsem snad správně pochopila z těch co jsou nad touto hranicí vybírají ty nejlepší a ty přijmou.
Zajímá mě tedy kým doplní studenty, jež se nedostaví k zápisu. Doplní je rovnou o další pod čarou nebo o ty odvolající se pod čarou? A nebo o všechny kteří se odvolají postupně podle počtu bodů? Tedy mají nějakou šanci ti kteří tuto hranice nesplnili? Což je můj případ. Slyšela jsem mnoho různých názorů a zajímá mě i ten váš. Děkuji předem za odpovědi.

čtv 02 čer 2011 14:57
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jak jsem snad správně pochopila z těch co jsou nad touto hranicí vybírají ty nejlepší a ty přijmou.
Přijmou všechny, kteří dosáhli této hranice včetně.

Když se podíváš na loňskou statistiku, tak podmínky splnilo 1079 a celkem bylo přijato 1033 - tzn. i když někdo vypadne (nakonec se na školu nezapíše), tak se to nedoplňuje do nějakého určitého počtu.

Odvolání samozřejmě zkusit můžeš, ale moc šancí bych tomu nedávala..

pát 03 čer 2011 08:16
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ahoj.

Videl bych to naprosto stejne jako to napsala Lucie nade mnou. ;o)

pát 03 čer 2011 12:24
Profil ICQ
Odpovědět s citací
Příspěvek MI
Myslite, ze se 75b. bude problem dostat se na MI? Podle lonske statistiky spise ne.

úte 07 čer 2011 14:15
Odpovědět s citací
Příspěvek 
http://www.fbm.vutbr.cz/dokumenty/hranice2011.pdf

stř 08 čer 2011 07:39
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Podle mého názoru, když se mluví o tom, že 1079 lidí splnilo podmínky pro přijetí, tak se jedná o podmínky - 30 bodů ze TSP a 8 bodů z AJ. Tzn., že ti, co dosáhli hranice bodů 55 a více, tak jsou přijati automaticky a dál dobírají podle počtu obsazených míst z těch, co splnili podmínky, ale nesplnili hranici... si myslím já, ale nevím 8) Samo VUT píše "Vyrozumění o splnění podmínky pro přijetí ke studiu obdrží uchazeči, kteří dosáhli stanoveného bodového hodnocení (součet bodů z testu studijních
předpokladů a z testu z jazyka), při současném splnění nutných podmínek –
dosažení alespoň 30 bodů z testu studijních předpokladů a alespoň 8 bodů
z testu z jazyka."

Takže podle mě tě určitě přijmou ;)

čtv 09 čer 2011 10:28
Odpovědět s citací
Příspěvek dilema...
Taky jsem nad tím tak uvažovala. Právě mám dilema jestli napsat odvolání na jeden z oborů nebo na oba. A to jestli se píše do jednoho odvolání nebo do dvou (což mi příjde zbytečné papírování). Vím že tam mám v Ekonomice podniku rozdíl 9 bodů, ale hodně o tento obor stojím, tak by mě zajímalo jaká v tomhle případě je šance. Když napíšu jen na Ekonomiku podniku tak uvidí ten rozdíl a pošlou mě s tím "někam" - mám tedy poslat obě odvolání? Na jednou mě můžou vzít a na druhé ne. A nebo poslat jen na tu Ekonomiku podniku a doufat že při nepřijetí si všimnou i Ekonomiky a procesního MM a řeknou si: "joo to je rozdíl jen 4 body, tam ji vezmem!" :-D. Chápete mě doufám...

čtv 09 čer 2011 13:00
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ty bodové hranice k přijetí se každý rok mění - tzn. jsou nastaveny dle úspěšnosti aktuálních výsledků přijímaček tak, aby byl přijat určitý počet studentů. Pokud někdo nedosáhne stanovené hranice (natož o 9 bodů), dost pochybuju, že ho vezmou na odvolání..

čtv 09 čer 2011 13:10
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Já osobně jsem měla 53 bodů takže jak na potvoru mě to uteklo o 2 body, chci podat odvolání na Ekonomika a managment a zajímá mě jestli se dostanu či ne ... Na jednu stranu si říkám, kolik lidí má 54 a 53 bodů dostanu se do té hranice? Nevím, ale jsem zvědavá jak to dopadne...:(

čtv 09 čer 2011 17:59
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Já osobně jsem měla 53 bodů takže jak na potvoru mě to uteklo o 2 body, chci podat odvolání na Ekonomika a managment a zajímá mě jestli se dostanu či ne ... Na jednu stranu si říkám, kolik lidí má 54 a 53 bodů dostanu se do té hranice? Nevím, ale jsem zvědavá jak to dopadne...:(

čtv 09 čer 2011 18:00
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tak ne všichni z té bodové hranice, kdy mají šanci na přijetí pošlou odvolání, kolikrát je vezmou jinam a už se o vut nezajímají. Myslím si, že máš určitě velkou šanci :-).

čtv 09 čer 2011 20:14
Odpovědět s citací
Příspěvek 
U nás ve třídě je asi pět lidí, kteří měli 52 nebo 53 bodů a chtějí psát odvolání a doufají v to, že se dostanou... Já konkrétně jsem na podnikatelskou fakultu jít nechtěla, takže jsem si sem dala přihlášku "jen tak" na jeden obor, ani nevím proč zrovna na ekonomiku a procesní management. No a nikam jsem se nedostala, tak mi nezbývá než jít sem :D Akorát mě mrzí, že jsem si dala přihlášku jen na jeden obor, takže si nemůžu vybrat z těch tří... Co už, tak držím palce ať to odvolání vyjde :)

čtv 09 čer 2011 22:17
Odpovědět s citací
Příspěvek 
A další věc je, že ne všichni, co byli přijati a splnili bodovou hranici na podnikatelskou fakultu nastoupí (upřímně si myslím, že pokud se dostali na Masárnu neo Mendelku, tak daj přednost těmto školám)... a to už je pak otázka jak to VUT řeší když na zápis přijde třeba 400 lidí a oni potřebují naplnit 700... netroufám si říct jak to je :-)

čtv 09 čer 2011 22:21
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Pokud se zeptáte na studijním, tak vám jasně řeknou, že na podnikatelku se na odvolání moc nepřijímá (snad tak jeden, dva lidi za rok). Osobně za ta léta neznám nikoho, kdo by byl přijat na odvolání..

Zrovna já byla přijatá na Mendelku (na MU jsem nikdy nechtěla), šla na VUT a rozhodně nelituju. Než se učit hromady teorie zpaměti, tak radši dělám praktické věci :-)

pát 10 čer 2011 08:10
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Lucie: Mohla bych se tě zeptat jaký obor studuješ a jestli jsi spokojená co se profesorů a spolužáků týče? Já se trochu bojím, že tam nikoho nebudu znát a dost lidí co je někde na výšce mi říkalo, že se tam člověk moc neseznámí, protože na jedné přednášce je třeba 300 lidí atd... :smt002

pát 10 čer 2011 10:11
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další