Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 06 pro 2019 21:45

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 nuda 
Autor Zpráva
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek nuda
Hej, tady je nějak mrtvo. Zaslechla jsem, že o studentech FP kolují zvěsti, že to jsou všichni blbci. :shock: Letos se přidávám do jejich řad, tak by mě zajímalo co je na tom pravdy.... :wink:

stř 23 srp 2006 11:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Příspěvek tak to asi ne
Takhle paušálně něco říct je blbost. znám spoustu chytrých lidí z podnikateky. Ovšem skutečnost, že spousta lidí, kteří neuspějí na jiných fakultách přechází na FP vyvolává jisté podezdření......

stř 23 srp 2006 19:52
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek Re:
No já doufám blbá nejsu, letos tam jdu do prváku na podnikatelku.. A úroveň našeho gympla byla celkem vysoká :)

stř 23 srp 2006 20:11
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Hold někdo se tam jde uklidit a někdo se tam jde vzdělávat ... jako na každou fakultu ... záleží na přístupu každého z nás ;)

Studentský portál
ONEbit.cz

stř 23 srp 2006 20:28
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Mám na podnikatelce na oboru danove poradenstvi za sebou jiz dva roky studia a dovoluji si rict, ze jsem se za tuto dobu setkala s opravdu chytrymi lidmi. Precijen je to pokazde tech 200 nejlepsich z nejakych 1700 uchazecu.
Ti co se skrze prijimacky nedostali na danove poradenstvi skoncili vetsinou na pro ne nahradnim oboru manazerska informatika. a tam by se jiz mozna dalo uvazovat o tech mene chytrych, ovsem pokud to tak chcete nazyvat :)))
Jakozto absolventka vseobecneho gymnazia muzu urcite konstatovat, ze podnikatelska fakulta urcite nepatri mezi ty nejtezsi :) je to takovy prumer co do tezkosti, ale tak to hodnotim ja :)

čtv 24 srp 2006 17:23
Odpovědět s citací
Příspěvek 
studentka FP píše:
Mám na podnikatelce na oboru danove poradenstvi za sebou jiz dva roky studia a dovoluji si rict, ze jsem se za tuto dobu setkala s opravdu chytrymi lidmi. Precijen je to pokazde tech 200 nejlepsich z nejakych 1700 uchazecu.
Ti co se skrze prijimacky nedostali na danove poradenstvi skoncili vetsinou na pro ne nahradnim oboru manazerska informatika. a tam by se jiz mozna dalo uvazovat o tech mene chytrych, ovsem pokud to tak chcete nazyvat :)))
Jakozto absolventka vseobecneho gymnazia muzu urcite konstatovat, ze podnikatelska fakulta urcite nepatri mezi ty nejtezsi :) je to takovy prumer co do tezkosti, ale tak to hodnotim ja :)

No nevim, ale rek bych ze tve mineni o tom ze Manazerksa informatika je obor pro ty co se nedostanou na danove poradenstvi, je prinejmensim mylne. Napriklad tento rok byla hranice pro prijeti na Danove 53 a na Manazerskou informatiku 67 a ty prijmacky meli uplne stejnou narocnost :))

ned 27 srp 2006 15:59
Odpovědět s citací
Příspěvek 
rozhodně bych nechtěla podceňovat MI, ale každopádně před 2 roky, těm co se nedostali na DP nabízeli MI, a co jsem slyšela, tak ty přijímačky jiné byly, každopádně, co jsem dělala přijímačky, tak tam bylo hodně věcí týkající se informatiky a to by logicky mělo potenciálním studentům sedět víc

ned 27 srp 2006 16:09
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
....přijímačky rozhodně neměli stejnou náročnost.....na DP byla těžší matematika 8)

ned 27 srp 2006 17:08
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Samozřejmě to nebyla stejna varianta, ale náročnost byla víceméně stejná. Viděl jsem oboje zadání. V MI přijmačkách bylo více informatiky, to je pravda. Ovšem přijmačky na DP by měli více sedět lidem se znalostí ekonomiky a účetnictví, zatímco MI přijmačky zase lidem s IT znalostmy. Ty holky co dělali přijmačky na MI asi těžko věděli že tiskárna se nepřipojuje přes fireware a že firma nezabívajicí se IT je Xbox, že? ale to je jen takovej příklad

ned 27 srp 2006 20:55
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ale jinak vcelku nema smysl se o tom hadat ze... :-) Ja jen vim ze treba na danove poradenstvi bych jit nemohl. Dane nejsou zrovna moje hobby :-))

pon 28 srp 2006 07:45
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Letos byly příjimačky na oba obory rozhodně jiné, a proto měly i tvláštní bodová kritéria. Loni i předloni tomu však bylo jinak, pro oba obory byla zadání stejná, a na MI bylo třeba pro přijetí ke studiu potřeba o deset bodů méně.
Všeobecně je známo, že na MI je většina studentů, kteří se nedostali na DP.
MI je obor rozhodně lehčí, volnější a pohodovější. Není tam ani účetnictví, ani žádné daně. Ekonomie je tam narozdíl od DP opravdu jen okrajově.
MI je zaměřena na studium informačních systémů. Pouze předměty jako jsou matematiky a statistiky jsou společné pro oba obory.

pon 28 srp 2006 15:23
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Já myslím, že tohle nemá úplně cenu řešit. Chodím na DP a jsem tam spokojená, ikdyž se o fakultě říká mnohé. Rozhodně bych neřekla, že MI je lehčí než DP, protože já bych ho rozhodně nezvládala. Ale aspoň se tu ta diskuse trošku rozjela :)

pon 28 srp 2006 15:33
Odpovědět s citací
Příspěvek 
ajina:
jistě. já taky chodím na DP, ted jdu do třetáku. O té MI toho vím dost, mám tam blízké známé, a to ve dvou ročnících. Takže víme na čem jsme a dokážeme to všichni docela dost srovnat a vyvodit jasné závěry. Ale opravdu je to zbytečné diskutovat :)

pon 28 srp 2006 16:00
Odpovědět s citací
Příspěvek 
to studentka FP:
Netušíš náhodu, kdy by mohli zveřejnit rozvrh? Potřebovala bych ho znát aspoň v nějaké formě.

pon 28 srp 2006 16:09
Odpovědět s citací
Příspěvek 
ajina:
to nevím, a popravdě moc na něj zvědavá nejsem. Řekla bych ale, že jej zveřejní začátkem září - nějak kolem 6.-10.9. tak nějak si myslím já. Jinak si taky myslím, že bude obdobný, jako ho měli ti před námi, že ta koncepce rozvržení hodin zůstvá podobná.

pon 28 srp 2006 16:21
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další