Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 11 pro 2018 08:16

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 KolejNEt 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek KolejNEt
Zdravím, mám par dotazů ohledne kolejNetu. Přijdu, zastrčím kabel, nastavím název PC a pracovní skupiny a zaregistruju NTB - potud to chápu. Uloží se mi v PC to nastavení a bude se automaticky přepínat mezi nastavením sítě doma(další pc, tiskárna..) a na kolejích(při připojení kabelu :mrgreen: )? Nebudou mi doufám ostatní vidět obsah PC v kolejnetu, že ne? Ještě jsem našel, že jde zaregistrovat víc přípojek než 1, jak se toho mám vyvarovat? díky moc. Pokud vám můj dotaz připdá hloupý, tak se omlouvám, nemám s PC zkušenosti

ned 15 zář 2013 20:38
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: KolejNEt
Pred registraci NTB je jeste dobre zkontrolovat, zda mas na sitove karte nastaveno ziskavani IP adresy z DHCP, jinak se nikam nedostnes.
Prepinat nastaveni se ti nebude - nazev pc, pracovni skupina a pod se nepriprazuji k dane siti ale k pocitaci. Jmeno pocitace je dobre mit nastaveno dle pokojie, ale domaci skupinu si myslim nikdo hrotit nebude takze pokud ji doma vyuzivas, tak si ji nechej stejnou.
Ono pokud neco nastavis spatne tak kolejni system te obvykle zabanuje a vypise ti chybu co mas spatne. Pote co ten problem odstranis si obvykle muzes ban sam zrusit.

Co se tyce obsahu tveho pc tak to zalezi na tom jak dobre to mas zabezpecene. Pokud mas sdilene slozky s pristupem pro kazdeho tak je logicky kazdy uvidi.
Registraci nezadoucich pripojek se vyhnes tak ze nebudes zbesile klikat na kazdy barevny cudlik co uvidis a ze si v prubehu registrace pocitace prectes ten text na obrazovce :)

Pokud by sis nahodou nebyl s necim jisty, nebo ti to nefungovalo tak na ruzne po kolejich maji doupada spravci site, tak se jich muzes zeptat nebo jim napsat email (nejlepe z kolejniho mailu pokud ma clovek k dispozici)

pon 16 zář 2013 14:21
Odpovědět s citací
Ja nemam domácí skupinu vůbec vytvořenou(ani nevim co to je), prostě na novym notebookuu jsem nastavil masku sitě, podmasku.. zaškrtnu nějaký nastavení co bylo potřeba a nic víc. Tak jestli se mi to nastavením na školní sít smaže nebo to doma pojede normálně?

pon 16 zář 2013 17:36
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
No hele bavili jsme se o pracovni skupine. Domaci skupina je neco jineho. Pracovni skupinu mas vzdy nejakou prirazenou a pokud jsi ji nemenil tak bude defaultne WORKGROUP.

Pokud jsi nastavoval masku site, tak predpokladam ze mas nastavenou statickou IP adresu pocitace (nastavuje se kombinace IP adresa, maska podsice a vychozi brana), takze tohle budes muset prepnout na "ziskat adresu IP ze serveru DHCP automaticky".

Pokud nemas paru o tom co to tady melu tak bude nejjednodussi kdyz na koleji vezmes notebook, zajdes za svym spravcem site a poprosis ho o pomoc s nastavenim.

pon 16 zář 2013 18:30
Odpovědět s citací
Tuším :D , ale spíš mi jde o to když doma mám pevnou a na koljich statickou tak jestli to NTB sám přepne nebo to budu muset vždycky přenastavovat

pon 16 zář 2013 18:45
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Sam od sebe to neudela, ale muzes si to tak nastavit. V nastaveni TCP/IP (tam kde si zadaval tu masku site) je zalozka alternativni konfigurace, kde si muze vyplnit IP adresu, masku site atd a tato konfigurace se pouzije v pripade, kdyz se nepodari zistak info z dhcp. Tzn v zalozce obecne nechas ziskavani infa z DHCP (pro koleje) a v alternaticni konfiguraci si vlozis nastaveni pro doma a melo by ti to fungovat.

pon 16 zář 2013 19:19
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ]