Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 16 zář 2019 03:59

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 Výše jistiny č. 1 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Výše jistiny č. 1
Zdravím,

zajímalo by mě, jestli někdo ze zdejších diskutujících ví, proč KaM potichu zvýšilo sazbu pro jistinu č. 1 na 60násobek denní sazby platby za koleje. Dříve to bylo 45násobek, nová hodnota mi přijde dost vysoká. Díky

čtv 31 kvě 2012 21:14
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No jo, na stránkách KAM je sice ještě uvedená stará výše jistiny 1, tedy 45-ti násobek. Ve smlouvě je potom 60-ti násobek. Myslím, že to určitě pár lidí zaskočí...

pát 01 čer 2012 08:45
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
spomenul by som tu dve veci :) výška tej istiny v podstate ničneznamená v konečnom dôsledku pretože aj tak sa ti na konci vráti a ako sledujem veľa ľudí sa odhlasuje skôr než ti v júni(červen) strhnú inkaso za máj(květen) a potom musíš behať s peniazmi na dispečink a tak :) skôr si myslím že na to mali poriadne upozorniť a to z dôvodu že sú vždy ticho keď niečo zvyšujú...a človek má istý limit na inkaso takže by to asi rád vedel

sob 02 čer 2012 10:47
Odpovědět s citací
Příspěvek 
je to pekna suma penez, kterou KaM maji k dispozici, si to spocitejte kolik to da dohromady od vsech ubytovanych,...

"VUT v Brně pro ubytování studentů využívá 5 areálů kolejí s kapacitou 6798 lůžek."

To se musi "investovat",.. :D pochybuji, ze to nekde lezi ladem na ucte

sob 02 čer 2012 20:44
Odpovědět s citací
Příspěvek 
e@gl3 píše:
výška tej istiny v podstate ničneznamená

Nevím jak ty, ale podle mě je zhruba 6000 na cizím účtu už poměrně vysoká částka. Taky mi přijde minimálně nevhodné, že na to ani neupozorní, protože si dokážu představit, jak se lidem, kteří mají na inkasu limit, platba neprovede a budou to muset řešit. Nehledě na to, že je to dost vysoká jistina i v porovnání s jinými VŠ.

čtv 07 čer 2012 20:49
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek 
v pátek jsem byl docela zaskočen při odhlašování (mám to do půlky června), že mám hotově doplácet zbytek dnů. :D
Strašný problém to normálně strhnout přes inkaso, stejně jako kde mám najít informace, kdy se mi vlastné vrátí jistina (zaplatilo by se to z ní)

sob 09 čer 2012 12:06
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Adolfik píše:
kdy se mi vlastné vrátí jistina (zaplatilo by se to z ní)
Však jistina v tom byla určitě započítaná, ale za květen se ještě nestrhávalo inkaso, takže si platil i za něj. Proto si musel doplácet (viz vedlejší vlákno). Při odubytování se ukončuje smlouva a obě strany se musí vyrovnat, aby nikdo nikomu nic nedlužil. Ty by si teoreticky mohl odejít z kolejí, na účtě zrušit inkaso a nikomu nic nezaplatit. (To, že koleje to posílají dodatečně na účet, pokud máš přebytek ty, je asi jiná věc :-D )

sob 09 čer 2012 15:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Ukecanej
Ukecanej

Odpovědět s citací
Příspěvek 
ahá tak to je potom ok!

sob 09 čer 2012 18:35
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Hjumanik tá istina je pre nich záloha pre prípad že by si zrazu peniaze nemal. Akurát že tá výška a hlavne jej neoznámenie nie sú v poriadku o tom som tu už písal. Celkovo ma to večné ticho pri nejakom zvyšovaní cien alebo zmene termínov štve. Keby nebolo tohto fóra ani neviem kedy sa zajednávajú izby a pod.

sob 09 čer 2012 19:41
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ]