Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 19 říj 2019 23:47

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Záujem o štúdium 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Záujem o štúdium
Ahojte,
Mám obrovský záujem študovať na VUT FIT. Na prepáčenie prijimacej skušky musím napísať scio testy minimálne na 60 percentil. No na moju škodu alebo hlúposť som 2x po sebe napísal na 58. Taktiež iq testy konané spoločnosťou Mensa som napísal na 85 percentil a potreboval som 90. Na stránke školy je následne napísané že, hranica na prijatie bude určená dekanom školy v x-tý deň po napísaní scio testu ktorý sa koná 29.4.2017. Chcel by som sa len spýtať či niekto nemám nejaké priame skúsenosti či sa tá hranica 60 percentil po určení dekana znižuje alebo ako si to mám predstaviť.
Za odpoveď ďakujem.

pát 24 bře 2017 19:09
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Záujem o štúdium
Ahoj,
podstata problému spočívá v tom, že letos jsou nová kritéria pro přijímací řízení (aspoň podle toho, jak to bývalo, na FIT nestuduji, abych to věděl do detailů). Pravidla jsou popsána v dokumentu schváleném AS, který je potřeba respektovat, a který je i na mě složitý.
Podle tohoto dokumentu je percentil 60 ze scio testů potřeba pro přednostní přijetí - tahle hodnota se určitě nesníží! Kdo chce být přednostně přijat přes scio testy prostě musí teď mít percentil 60, jinak smůla pro přednostní přijetí. Tohle je z toho naprosto jasné.
A pak je ta druhá fáze (další podmínky ...), kde se na základě výsledků scio testů stanoví percentil pro přijetí. Jak je to potom s těmi testy a slevami fakt nevím (jestli když už jsi testy psal, musíš je jít stejně psát 29. 4.) - po čtyřech letech od přijímaček si ty věci kolem toho fakt nepamatuji a nechce se mi to hledat. Ale to snižování hranice percentilu je složitě popsaná jednoduchá věc.
Cílem je mít cca 600 studentů. Přednostně se přijmou všichni, kteří splní podmínky pro přednostní přijetí. Předpokládá se, že jich nebude hned 600. Takže všichni ostatní dodají výsledky scio testů a udělá se nějak čára, aby byla určitá rezerva (někteří si mohou zlepšit výsledky v dalším termínu). Pak proběhne další a další termín a případně se percentil ještě upraví tak, aby bylo přijato těch cca 600 lidí. (Ve skutečnosti se přijme víc s tím, že se všichni nezapíší - to je obvyklá situace a píše se to v tom RD 65/2016, ale po zápisu zbyde těch 600). Kolik ty percentily nakonec budou Ti nikdo nemůže říct, protože to není na základě čeho odhadnout, letos je to tak poprvé. Ale nevzdávej to, šance na přijetí je.
Třeba napíše někdo z FITu, kdo k tomu bude vědět něco bližšího.

pát 31 bře 2017 19:49
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Záujem o štúdium
Ďakujem za odpoveď , chcel by som sa ešte spýtať že či mi niekto nevie povedat kolko ludi tak priemerne bolo prijatých na priebežné prijatie po minulé roky ? Aby som si to vedel tak cca porovnať akú mám šancu

sob 01 dub 2017 17:21
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ]