Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 22 čer 2018 00:40

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Jak dostat z oděvu kyanakrylát? (vteřinové lepidlo) 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Jak dostat z oděvu kyanakrylát? (vteřinové lepidlo)
Nevíte, prosím? Poraďte, prosííím!!

stř 29 srp 2007 16:54
Odpovědět s citací
Příspěvek oidlakování kyanakrylátů
Na odstranění kyanakrylátového lepidla je nejvhodnější nitroethan (pozor ne nitromethan), případně ve směsi s 5-10% MeOH. To je nutno vyzkoušet na konkretním lepidle, stejně jako působení těchto rozpouštědel na látku ze které je oděv zhotovet. Některé plasty by se mohly poškodit.

čtv 29 říj 2009 19:23
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Jak dostat z oděvu kyanakrylát? (vteřinové lepidlo)
Zrovna včera jsem odstraňoval vteřiňák z košile. Ulomilo se mi hrdlo od lahvičky s řídkým vteřiňákem a košile byla kropenatá - cca 50-100 teček. Takže:
Loctite debonder (odstraňovač lepidla) v malé tubičce. Na každou tečku jsem kápnul a nechal tam cca 10 minut působit. Potom tak jak to bylo, jsem hodil do pračky a pral na 40°C s pracím práškem s ostatním prádlem. Po vytažení to vypadalo OK, ale po usušení na sušáku byly bílé flíčky, jako od sádry či křídy, nebo jako bývají pocákané montérky po malování (větší než původní tečky).
Takže technický líh (ten co moc nesmrdí, asi nějaký Ethan), namočit hadřík, trochu postižené místo přetřít a ty bílé fleky zmizely jako kouzlo. Celkově: košile jako nová, při nejlepší vůli žádný flek nenajdu.

úte 30 srp 2016 20:48
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Jak dostat z oděvu kyanakrylát? (vteřinové lepidlo)
Sory ne Ethan ale Ethanol. Byl to líh do lihových krbů, jak jsem mrknul dodatešně na flašku.

stř 31 srp 2016 06:49
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ]