Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 14 říj 2019 14:53

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Jakou kalkulačku 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek Jakou kalkulačku
Zdravím,

chtěl bych se zeptat jakou bych si měl pořídit kalkulačku. Pan dr. Dobis nám na přednášce nějaký doporučoval a já jsem si nezapsal co by to mělo být za stroj. Myslel jsem si že si t o zapamatuji a ono "kulový".

Předem děkuji za odpovědi

čtv 30 zář 2010 14:00
Profil ICQ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
tak jsou takove 2 zakladni typy - "jednoducha" a slozita, tedy cenove par set a par tisic korun. Jednoducha kalkulacka je s goniometrickymi fcemi, kombinatorika, vetsinou 9 pameti na cisla a nejaka pamet na vzorce. Slozita kalkulacka je programovatelna a umi kreslit grafy a vsechno mozny. Ja si vystacil s jednoduchou, stala me, tusim, 400 Kc.

čtv 30 zář 2010 16:16
Profil ICQ
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Doporučoval bych ti kalkulačku, která umí počítat s komplexními čísly, hodí se zejména v BEL, např. CASIO fx-991.

čtv 30 zář 2010 18:00
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tu Casio mam a nedam na ni dopustit (alespon co se komplexnich cisel tyce), ale jeji cena byla trochu vyssi. Jinak jeste jsem si pujcoval kalkulacku Sharp EL-520W, se kterou se komplexni cisla pocitala stejne dobre a jeji cena byla polovicni, nez u Casia.

čtv 30 zář 2010 19:30
Odpovědět s citací
Příspěvek 
A za kolik si jí prosim tě kupoval? Já jí měl tuším za cca 650,- i s poštovnym. Btw taky jí rozhodně doporučuju;-)

čtv 30 zář 2010 22:09
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Jakou kalkulačku
mierzwinsky píše:
Zdravím,

chtěl bych se zeptat jakou bych si měl pořídit kalkulačku. Pan dr. Dobis nám na přednášce nějaký doporučoval a já jsem si nezapsal co by to mělo být za stroj. Myslel jsem si že si t o zapamatuji a ono "kulový".

Předem děkuji za odpovědi

Doporučuju ti CASIO fx-5800P. Tento stroj se mi osvědčil. Stál sice v Planeo elektro v Campusu Bohunice 2100,- Kč, ale výborně se s ním pracuje. Má čtyřřádkový celkem velký displej, který ale neumí kreslit grafy, takže případnej zákaz grafických kalkulaček tě neohrozí. Najdi si na vebu parametry toho Casia a rozhodni se... Počítá s komplexními čísly, má řešičku rovnic a soustav rovnic a počítání s maticemi. Paměti na čísla má A až Z. Umí přirozený matematický zápis. Řešičku soustav rovnic 2×2 s komplexními čísly si tam musíš naprogramovat, to ti půjde. Pohání se jedním tužkovým článkem 1,5 V a má paměť, která se nevymaže po vyjmutí tužkového článku. :idea:

pát 01 říj 2010 11:47
Odpovědět s citací
Příspěvek Nekupuj si grafickou kalkulačku.
Nedoporučuju nákup ňáké drahé grafické kalkulačky za 3000-4000 a výše. V labinách bejvají PC s matlabem. V předmětech BMA1, BMA2 a BFY1 jsou kalkulačky zakázané!! No celkem škoda... Kalkulačku využiješ v BEL1 na soustavy rovnic a na výpočty v BESO. V BEL2 využiješ komplexní čísla a v BFY2 nějaké jednoduché výpočty. Takže tvoje nadupaná kalkulačka se bude akorát flákat a její rozsáhlé schopnosti zůstanou nevyužity... V BMA3 už kalkulátor povolený u zkoušky je, ale dál nevím, jsem ve druháku.
:smt032 :smt032 :smt024

pát 01 říj 2010 11:55
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jojo, zapomel jsem na komplexni cisla, ta jsou nutnost ;-)
Jinak bych taky doporucil svou, ale nemam ji po ruce a uz jsem ji par mesicu nevidel, tak si nemuzu vzpomenout, co je to.

pát 01 říj 2010 14:56
Profil ICQ
Odpovědět s citací
Příspěvek To mierzwinsky
Pokud je pro tebe Casio Fx-5800P moc drahá, tak se nabízí fakultní klasika Casio Fx-991 ES nebo novější model Fx-991 ES Plus, která je mírně vylepšenou verzí předchozí. Tyhle Casia tu má plno lidí. Viz tady: http://ishop.b2comp.cz/fx-991-es-plus/product.aspx?id=-494212 Umí přirozený matematický zápis. Potom ještě Sharp nabízí EL-W506, která toho taky umí dost, nevím, jestli je lepší, ale má více funkcí. Pak snad ještě by šla Hewlett Packard hp 35s, ale ta je trochu kuriózní a neumí přirozenej matematickej zápis. Je dost drahá, tedy nad 2000,- Kč. Viz zde: http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pscmisc/vac/us/product_pdfs/HP_35s_calculator_datasheet.pdf Ale je známo, že kalkulačky HP mají dost nešťastné ovládání. :-k :-k :-s
Jinak kdybys sehnal ňákou grafickou za 2000,- v bazaru, tak bych do toho asi šel.

sob 02 říj 2010 12:10
Odpovědět s citací
Příspěvek 
A toto je nejoblíbenější kalkulačka Ing. Miroslava Veselého, který učil BEL1. Prej ta mašina umí spočítat skoro všechno, ale má jednořádkový displej a už se nevyrábí od roku 2002. Uměla řešit i soustavy rovnic s komplexními čísly. Obrázek

sob 02 říj 2010 12:23
Odpovědět s citací
Příspěvek Jen několik málo borců tu používá grafické kalkulačky, já ne
Majitelé grafických kalkulaček, jaké máte zkušenosti s využitím a hlavně povolením grafických kalkulaček na Fektu? Vyplatí se jednu mít? :shock: :shock: :shock: :shock: Poraďte nám tady...

Co já vím, tak grafárny jsou velké a těžké, pohání je aspoň 3 AAA články 1,5V. Často mají dost drobné písmo na nevelkém displeji. To se týká především TI-89 Titanium, kterou proto NIKOMU NEDOPORUČUJI, přestože je to nadupaný dělo, které umí skoro všechno. Tady je v celé svě kráse:
Obrázek

sob 02 říj 2010 12:38
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Dík moc všem za rady!! 8) Asi nakonec půjdu do té Casio fx 991 ES.
Doufám že bude v pohodě. Nějaký grafický kalkulačky jsou určitě namakaný a uměj všechno ale za ty prachy se půjdu raději jako chudý student někam opít.. :lol: Přeji vám všem hodně zdaru v dalším působení na fektu.

pon 04 říj 2010 08:53
Profil ICQ
feldkurát
feldkurát

Odpovědět s citací
Příspěvek 
To mierzwinsky: Tak dobře, ale nekupuj ji na Kolejní 4, protože tam jsou moc drahý. :idea: :idea:

čtv 07 říj 2010 12:25
Profil YIM
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek Hp
http://www.google.cz/imgres?imgurl=http://www.thimet.de/calccollection/calculators/hp-40g/HP-40G-M.JPG&imgrefurl=http://www.thimet.de/calccollection/calculators/hp-40g/contents.htm&h=1066&w=800&sz=60&tbnid=KfMgfzNlODwD1M:&tbnh=150&tbnw=113&prev=/images%3Fq%3Dhp%2B40G&zoom=1&q=hp+40G&hl=cs&usg=__08M6aODMHhMOGetquDQfuRL3_Ts=&sa=X&ei=liquTImVH4WYOrnjkcwF&ved=0CDEQ9QEwAw

čtv 07 říj 2010 21:18
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Jakou kalkulačku
mierzwinsky píše:
...Pan dr. Dobis nám na přednášce nějaký doporučoval a já jsem si nezapsal co by to mělo být za stroj. Myslel jsem si že si t o zapamatuji a ono "kulový"...

Je to znovu napsané v https://www.vutbr.cz/elearning/mod/reso ... ?id=102191 (5. a 6. strana)

pon 11 říj 2010 19:10
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další