VUTRoom
http://www.student.vutbr.cz/forum/

Vyhláška 50/6 v rámci XELE/MELB vs rok praxe
http://www.student.vutbr.cz/forum/viewtopic.php?f=3&t=7715
Stránka 1 z 1

Autor:  Longin [ ned 25 říj 2015 15:51 ]
Předmět příspěvku:  Vyhláška 50/6 v rámci XELE/MELB vs rok praxe

Studenti FEKTu mají v rámci předmětu Bezpečná elektrotechnika (XELE/MELB) možnost získatplnohodnotnou kvalifikaci podle vyhlášky 50/§6 ..
Pokud se nepletu, tak normálně pro §6 je třeba mít rok praxe. Legislativa to nějak toleruje nebo jak to mám jako chápat? Co vím, tak v praxi to lidé obchází tím, že podepíšou čestné prohlášení o absolvování požadované praxe

Autor:  PavelL [ ned 25 říj 2015 17:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vyhláška 50/6 v rámci XELE/MELB vs rok praxe

Zřejmě se do toho počítá výuka v laboratořích. Taky se ten certifikát dává až s diplomem, nelze ho získat třeba v prváku. Takže jsou tam minimálně 3 roky výuky a absolvování všech povinných předmětů.

Autor:  dobi [ ned 25 říj 2015 19:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vyhláška 50/6 v rámci XELE/MELB vs rok praxe

Ano je to přesně tak. "Osvědčení" dostaneš až s diplomem (Bc. nebo Ing.) a je na něm uvedeno, že praxe byla získána při výuce v laboratoři. Pak už je jen na zaměstnavateli jestli mu to bude stačit nebo to pořeší nějak jinak...

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/