Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 17 říj 2019 14:31

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 uplatnění v oboru Automatizace 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek uplatnění v oboru Automatizace
Ahoj, chtěl bych se zeptat někoho z tohoto oboru jaké je zhruba uplatnění. Já osobně se rozhoduji mezi tímto a studiem na FITu, ale tady se mi líbí i ta víc tvůrčí činnost, i když osobně nemám např s robotikou žádnou zkušenost. :)

pon 03 úno 2014 15:19
Odpovědět s citací
Příspěvek Re: uplatnění v oboru Automatizace
Ahoj, když můj kamarád by při dnu otevřených dveří na FEKTu na prohlídce laboratoří automatizace, tak vedoucí ústavu prý říkal, že je o absolventy takový zájem, že ani nedokáží obsadit všechna volná místa. Jde jen o to, jestli tomu tak doopravdy je, ale na to už by ti měl odpovědět spíše někdo, kdo tento obor studuje.

pon 03 úno 2014 17:16
Moderátor
Moderátor

Odpovědět s citací
Mrkni na nějaké pracovní portály a uvidíš sám :)

úte 04 úno 2014 01:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět s citací
Staci umet anglicky, treba jeste jeden jazyk k tomu, zaklady programovani (hlavne algoritmizaci, syntaxi se doucis podle jazyka, ve kterem budes programovat) a praci najdes vzdycky. Zni to jednoduse, ale da se rict, ze to tak je. Takze spokud absolvujes automatizaci s tim, zes to vylozene neodflakl a ze za tebe ukoly nedelal kolejnet nebo kamarad, tak praci sezenes. V soucasne dobe je situace takova, ze firmy samy aktivne obvolavaji lidi, u kterych to vypada, ze aspon neco umeji, a je na ne kde sehnat kontakt (vlastni webove stranky s vysledky prace, linkedin, seznam doktorandu s odkazy na jejich clanky,...). Doporucuji vyuzit doplnkovych aktivit, co ti skola nabidne - ucast na konstrukcnich/vyvojovych soutezich, projektech pro firmy, studium v zahranici (idealne Skandinavie, Nemecko, Rakousko). Ziskas tim plno zkusenosti, zazitku, a zivotopis neni uplne prazdnej i tesne po tom, co vylezes ze skoly. U me je vzdycky zaujala pekna brigada v oboru behem studia a Erasmus. Je pak videt, ze se umis o sebe "postarat" a jsi ochotny vyvinout nejakou aktivitu nad ramec studia.

stř 05 úno 2014 09:05
Odpovědět s citací
Ahoj, moc Vám asi neporadím kde studovat a jak, ale když jde o automatizaci, nemohu neporadit. Já jsem se tomuhle odvětví věnoval vždy jako "bokovkou" a byl jsem samouk. Dost jsem hledal, kde třeba shánět příslušenství a všechny hračky co jsem potřeboval. Tady https://ipc2u.cz/catalog/ si podle mě najdete všechno co můžete potřebovat.

pát 18 kvě 2018 19:54
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ]