Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 15 pro 2017 16:52

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 bojove sporty 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Asi mas pred sebou nejaku skusku ze sa tak rozpisujes :)

Na kamaratov nazor davam predovsetkym kvoli tomu ze sa v tom slusne vyzna...neznamena to ze ho nemozem zmenit/prisposobit. Je napriklad pravda ze on ma posilovnu nahradenu manualnou pracou (vykladanie a nakladanie tazkeho tovaru, obcasne nosenie 200kg motora hore schodmi...)

Co sa tyka posilovne -> moc sa mi tam momentalne nechce, vzhladom na to ze by som asi nenasla cinku velkosti ktoru by som zdvihla :D a teda by to nemalo privelky zmysel...Ako vravim, najprv sa nejako "rozcvicim", potom uvidim.

Cvicenim vlastnou vahou som myslela ten pilates + nejaky pohyb mimo. Myslim ze predovsetkym od treningu ocakavame uplne odlisne veci...chcem si hlavne zlepsit kondicku, necakam od toho nejake extra svaly (mozno sa to neskor zmeni, ale zatial je to takto).

Nicenie svalov u pilates? No neviem, ale nedeje sa to skor v posilovani? Nedeje sa to pri hocicom pokial zle dychas? Pilates ma tusim par znakov spolocnych s jogou (pardon ak sa mylim), kde sa na spravne dychanie kladie velky doraz, takze predpokladam ze tomu na treningu bude venovany cas...

Sry ze sa mi to plavanie nepozdava, vidim ze ho mas rad, ale mne sa don momentalne nechce :D Neviem to nejak racionalne vysvetlit, ale ako chodim po tej kose vonku, predstava ze by som mala skocit do vody u mna vyvolava kusiu kozu :D Tiez, mozno inokedy. (btw, kupaliska neznasam, privela ludi)

sob 17 led 2009 17:48
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tak jsi to měla říct hned, že se ti prostě jen nechce do bazénu ani do posilovny, a pak nemusíš psát nesmysly, že by pro tebe nebyla v posilovně žádná tak lehká činka. Snad to bylo míněné jen jako vtip, jinak tvé představy o posilování jsou stále značně zkreslené.

Především jsem se nikde předtím nezmiňoval o nárůstu svalů. To je iluze mnoha lidí, že do posilovny se chodí jen, aby "to rostlo". Svaly nemusí růst, aby se zvýšila jejich síla, ale může se jen zhustit jejich struktura a tím se i zpevní. Celou dobu předpokládám, že se tu bavíme o "zpevnění" a "zlepšení kondice"..

Pokud máš svého kamaráda opravdu ráda, tak mu za to "nosenie 200kg motora hore schodmi" pořádně vynadej. To není posilování. To je huntování zdraví, riziko stržení vazů či vyhřeznutí ploténky. Chápu, že holkám to může imponovat, i když by si spíš měly klepat na čelo. Za náhradu posilovny bych se toto neopovážil označit, stejně jako téměř jakoukoliv manuální práci. Kdo má zkušenosti s obojím, ví.

Ohledně pilates to trochu upřesním, když máš sval v záběru, cyrkulace krve v něm je omezená. Sval je tedy hůře zásoben kyslíkem, ať už dýcháš nebo ne. Do jaké míry je to ve výsledku posilující, už nechám na odbornících.

Nevím do jaké míry Pilates čerpá z jógy, já jsem zběžně žádný odkaz nenašel, ale nevylučuji to. Mě se zdá, že vychází z běžných posilovacích cvičení, která se běžně praktikují.

Pojem Pilates je podle mě zbytečně komercionalizovaný.

Každopádně, jestli to máš kam dát, doporučuju míč na cvičení, dá se s tím dělat pár dobrých cviků. Někdo ho má i dokonce místo židle. A používá se i v Pilates.

sob 17 led 2009 19:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Do posilovne by som mozno aj isla, do bazenu sa mi nechce. Namiesto posilovne som chcela ist zo zaciatku na ten pilates, ako take mierne zvysenie kondicky a potom by som uvidela ako dalej. Ale zacinas ma presvedcovat o opacnom postupe, respektive spojenom (naraz posilovna a pilates), tak sa tam mozno niekedy ukazem ked najdem odvahu :D

Ten motor neniesol sam, ale s bratom, a tiez som mu povedala ze je sialeny (btw, chvastanie to nebolo, zbadala som motor a spytala sa ako ho tam preboha dostal :D )

A v posilovni nie su svaly v zabere? Nechapem rozdiel.

Citace:
German born Joseph Pilates designed a system of exercise based on aerobics and Yoga postures of Surya Namskaras.

Joseph Pilates believed in circulating the blood so that it could awaken all the cells in the body and carry away the wastes related to fatigue. For the blood to do its work properly, he maintained, it has to be charged with oxygen and purged of waste gases through proper breathing. By this standard, if you stop breathing during exercise, there is an error in your practice. Full and thorough inhalation and exhalation are purportedly a part of every Pilates exercise. Pilates saw forced exhalation as the key to full inhalation...
[wikipedia]

Komercializovany? To neviem, pocula som o tom prvykrat ked som pozerala sporty v CESA a klikla na odkaz....

Uz to tolko nerozoberaj, zacina to byt trochu OT :)

sob 17 led 2009 20:12
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
OK, snad už poslední dlouhý příspěvek.

Samozřejmě při běžném posilování jsou svaly v záběru, ale mezi jednotlivýmí stahy sval (většinou) můžeš povolit. U pilates jsou svaly v záběru stále, což je samozřejmě namáhavější, a proto ti stačí cvičit s vlastní vahou.

Myslelas určitě kurz Zdravá záda pro Brno
http://www.vysokoskolskysport.cz/zdrava-zada-pro-brno

Stačí, když se přihlásíš na kondiční posilování na Veveří v hodinu, kdy tam je paní PaedDr. Jitka Dýrová, a máš to přímo z první ruky. Nebo pokud je tam psaná na dozor kterákoliv ženská, tak pilates určitě bude ovládat.
Za aktuálnost rozvrhu ale neručím. Ověř si radši mailem, že daný člověk tam v tanou hodinu bude mít dozor.

Jinak ve středu od 16:00 je v Mašině (FCM) i hodina vyhrazená jen pro dívky.

Jinak já mám plavání rád, protože nejsem ulepený od potu, jako při ostatních sportech. :lol: Pokud nemáš ráda studenou vodu, což chápu, protože jsem taky zimomřivý, tak rozhodně si plavání nepřihlašuj na Kometě. Na Tesle je voda fakt tak akorát. Když se tam trochu hýbeš, rozhodně tam mrznout nebudeš.

sob 17 led 2009 21:14
Nováček
Nováček

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ok, porozmyslam nad tym :)
Vdaka za rady.

sob 17 led 2009 21:20
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Však jsem tu od toho. Když můžu, poradím. :D

sob 17 led 2009 21:22
Pokročilý
Pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jooj, Kometa, aj mne sa tam zdala ta voda akasi studena. To Ponavka na tom bola lepsie :)

ned 18 led 2009 00:26
Profil ICQ
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2