Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 18 lis 2017 16:46

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
 Diskuze na CESA - přesun na VUTRoom 
Autor Zpráva
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek Diskuze na CESA - přesun na VUTRoom
Chronologicky jsem seřadit sled událostí v této věci:

Původní příspěvek:

Zdravím,
měl bych tu jeden návrh na zlepšení fóra, aby na http://www.cesa.vutbr.cz/ byl místo stávající diskuse redirect sem do tohoto subfóra pod VUTRoomem, upravit to je otázkou pár vteřin. A zde je to podstatně uživatelsky přijatelnější prostředí. Hlasujte v anketě.

EDIT:

Výsledky ankety:
Citace:
Chcete přesun diskuse z CESY sem?
ANO 100% [ 9 ]
NE 0% [ 0 ]

Celkem hlasů : 9

Všichni jsou pro: webmaster CESY, VUTRoomu a snad i samotní uživatelé, tak proč otálet?

Naposledy upravil mrkvolf dne pát 07 lis 2008 18:38, celkově upraveno 7

stř 05 pro 2007 16:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tak k čemu tahle otázka, pokud jsou všichni pro? ;-)

stř 05 pro 2007 19:01
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
to mi je taky záhadou, ještě to zkusím připomenout webmasterovi na CESE.

EDIT:

Jelikož se webmaster delší dobu nehlásil, odeslal jsem požadavek na realizaci na "info" mail CESY.

Citace:
Dobrý den,
Mohli byste tedy udělat ten redirect na viewforum.php?f=24 ,prosím?
Myslím, že tato anketa mluví za vše. S tímto souvisí můj další návrh na vylepšení (paní Vostrejžová ho již
uvítala):

Týká se beachvolejbalu, tenisu, badmintonu nebo i squashe (sporty kde
je potřeba někdo do páru či do skupiny s rezervací).
Docela často se stává, že když lidé mají rezervovaný kurt, tak třeba
někdo odpadne a nikdo jiný není k sehnání nebo lidi nemají přímo kontakty na
nějakou náhradu.

Napadlo mě tedy, že kdyby přímo tady na
https://www.cesa.vutbr.cz/blokace.php mohl být odkaz na fórum Cesy na
VUTRoomu viewforum.php?f=24 s nějakým
titulkem "Chybí vám spoluhráč/ chceš hrát, ale nemáš s
kým?".

Samozřejmě, že to nevyřeší shánění na poslední chvíli, ale třeba by to i
trochu zvedlo vytíženost hřiště a tím i Váš příjem, to fórum na CESE
je dost nepřehledné.

Admin fóra nebyl proti a vy taky ne,čekáme na to všichni od začítku
prosince a pořád nic.
Až to technické možnosti fóra dovolí, bylo by možné ve fóru
CESy viewforum.php?f=24 vytvořit
sub-fórum, kde by se mohly řešit jednotlivé sporty zvlášť.

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem
Marek Volf

Odpověděl Petr Dub, zřejmě bývalý webmaster (mail s doménou aps-brno):

Citace:
Vážený pane řediteli,
Následující e-mail přišel na "info", ale myslím si, že to musíte
rozhodnout Vy. Pokud jde o můj názor, tak já souhlasím - níže uvedené fórum
je rozhodně hezčí a také přehlednější.
S pozdravem
Petr Dub

Pan ředitel nereagovat.

Paralelně k tomu na původní mail poslaný na "info", mi odpověděl Pan Šťastný:

Citace:
Dobrý den.
Bohužel přesně nerozumím, s kým jste bavil ohledně diskuzního fóra O zrušení našeho na http://www.cesa.vutbr.cz a přechod čistě na VUTroom se neuvažuje. Proti sekci na VUTroom nemáme nic. Odkaz z našich stránek by se asi dal zařídit.
Pro naše účely je ale jednoduché fórum které používáme nenahraditelné. Na sice vypracovanější, ale složitější fórum by učitelé a zaměstnanci reagovali výrazně méně. Jistě uznáte, že by takový přesun byl neúčelný.
S pozdravem
Jan Šťastný

+ připojil následující příspěvek.

stř 05 pro 2007 19:05
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Dobrý den vážení.
Je mi líto, ale o přesunu diskuze ze stránek CESA se neuvažuje. Zdejší prostředí je sice vypracovanější, hezčí, ale má jednu podstatnou nevýhodu - je složitější (i z důvodu rozvětvenosti diskuze). V jednoduchosti stávajícího fóra je jeho síla. Slouží pro jednoduché dotazy ohledně sportování na VUT směrem na učitele a zaměstnance CESA. Snadno si zkontrolujeme, zda bylo na relevantní dotazy zodpovězeno minimálním počtem kliků.

Samozřejmě zcela souhlasím s funkcí tohoto fóra - ale pouze jako doplňku. Pokud bude fungovat pro hledání partnera pro sportování a podobně, nemohu být proti.
S pozdravem
Šťastný

pát 15 úno 2008 19:43
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Vážený pane Šťastný,
děkuji Vám za mail a vyjádření Vašeho názoru i zde na fóru, ale moc se mi nelíbí, jak mluvíte jménem celého sboru CESA. Bylo by to v pořádku, kdybyste uvedl nějaké reference, že máte mandát k tomu vyjádřit názor za všechny zaměstnance takový, jak ho prezentujete. Protože již mám pár kladných ohlasů z Vašich řad.

Samozřejmě mlčím, pokud jste webmaster stránek CESA. Ale pak opravdu nechápu Vaše slova o údajné složitosti a nepřehlednosti.

Registrace do fóra nezabere víc než 5 minut a pozdější přihlašování při dalších návštěvách může být zcela automatické a nezabírá žádný čas.

Více možností neznamená větší složitost, nikomu toto fórum nebrání ho využívat stejným způsobem jako to na CESE. Formulář pro anonymní přispěvatele je ještě jednodušší - chybí nutnost vyplňovat kontrolní kód.

Vaši vítku ohledně větší nepřehlednosti raději přehlédnu.

Shrnutí nevýhod současného fóra
(a jejich řešení pomocí VUTRoom)

* Zbavíte se problémů se správou

* Student musí vyplňovat heslo kvůli spamu - není možná registrace

* Garanti jsou zbytečně zatěžováni dotazy z jiných sportů
Pokud bude zájem, můžeme zde vytvořit sub-fóra příslušící každému sportu zvlášť + obecná diskuze, přespěvky se tématicky nebudou míchat.

* Upozornění na odpovědi
Informoval jste mě, že máte velmi dobrý přehled, na co bylo a nebylo odpovězeno, ale co student? Aby každou chvíli kontroloval, jestli mu už náhodou nebylo odpovězeno a hledal svou odpověď mezi dalšími otázkami a odpověďmi.

* Nulová hodnota odpovědí do budoucna
Zodpovězené dotazy a vyřešené problémy mají informační hodnotu pouze pro tazatele v daný moment, protože postupem času se propadají stále hlouběji. A řekněme si upřímně v tom stávajícím fóru nikdo nic hledat nebude.

I když mi bude stačit koexistence obou fór, tak bych rád doporučil jednorázový přechod. Stejně za pár chvil zaměstnanci CESY sami přijdou, že je pro ně komunikace na VUTRoomu efektivnější, pohodlnější, přehlednější a zábavnější. A hlavně nemrhají svým časem, protože informace na fóru jsou přehledné a jednoduše dohledatelné, někdy i jen pouhým přejetím zrakem ve fóru.

A postupně jak budou přibývat otázky a odpovědi, tak mohou moderátoři (z řad studentů nebo i vy), postupně vytvářet FAQ.

Naposledy upravil mrkvolf dne čtv 04 zář 2008 19:34, celkově upraveno 2

pát 15 úno 2008 22:50
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Nemůžu jinak, než souhlasit s Markem. Proto ho tímto plně podporuji. Ne ovšem jako admin tohoto fóra, ale jako student využívající služeb organizace CESA. Co bylo potřeba, bylo řečeno. Toto fórum (část CESA VUT v Brně) se kdysi zakládalo dokonce na popud jednoho ze zaměstnanců organizace CESA, takže nechápu rezolutní postoj vyjadřující údajně názor všech lidí z organizace CESA.

EDIT (MrkVolf):

Můj e-mail p. Šťastnému asi za půl roku:
Citace:
Dobrý den,
promiňte, že jsem se tak rozepsal, ale rád bych s Vás zeptal, jak pokračuje vývoj nových stránek? Naznačil jste příslib, že jako doplněk stávajícího fóra (pro záležitosti, které řeší studenti mezi sebou), byste fórum uveřejnil.

Nejlepší by byla asi záložka přímo v hlavním menu, něco jako:
"Diskuze se studenty" (s odkazem viewforum.php?f=24

A to stávající třeba přejmenovat na
"Diskuze se zaměstnanci (učitely, garanty sportů)".

Toto by vám i poměrně odlehčilo - sám jste si stěžoval na málo času. Na spoustu dotazů jsou schopni odpovědět sami studenti. Ostatně někdo se radši zeptá nejdříve ostatních studentů a když nenajde odpověď, tak se obrátí na Vás.

Ale celkem 100%ně počítám s umístěním odkazu na fórum v záložce Rezervace sportovišť zde http://www.cesa.vutbr.cz/index.php?code=1100
... jak bych to koncepčně viděl, jsem už popsal v prvním mailu této naší konverzace.

P.S.1)
Jen tak mimo, ta oficiální diskuze na http://www.cesa.vutbr.cz/diskuze.php by měla mít nějakou kaskádovou strukturu přispívání. I když nemohu upřít nový design, tak nepřehlednost zůstává. Alespoň něco jako je zde
http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=fo ... =104&auth=

P.S.2)
Také jste uváděl, že máte problém ostatní zaměstnance donutit aby na fórum chodili. Na VUTRoom není problém nastavit notifikaci na e-mail pro jakýkoliv příspěvek v daném sub-fóru - toto celé by mělo samozřejmě smysl, až by byla vytvořena struktura sub-fór pro jednotlivé sporty - každý by řešil jen svůj sport + obecné dotazy, a nebyl obtěžován ostatními. Celkově by se komunikace zefektivnila.

P.S.3)
Ověřoval jste si nějak osobní názor ostatních, kteří do fóra přispívají? Zajímalo by mě, jestli by jim ten přechod opravdu nějak zásadně vadil, když sebou nese jen výhody.

Děkuji za odpověď

S pozdravem
Marek Volf

Jan Šťastný:
Citace:
Dobrý den.
Zveřejnění odkazu na neoficiální fórum se již stalo skutečností. Ještě není v podobě jaká by byla optimální, ale náš webmaster to předpokládám ještě dnes upraví (přímý odkaz).
Přesun fóra, jak již jsem psal dříve je v dohledné době nereálný. Problém jsem samozřejmě diskutoval jak s některými kolegy, tak panem ředitelem.
Závěrem uvádíte možnost diskuze k jednotlivým sportům s garanty. K tomu musím říci, že pokud má někdo konkrétní dotaz na vybraný sport, ať se v tom případě obrátí na email garanta. Je to pro nás vhodnější a adresnější způsob komunikace. Mělo by to také zajistit odpověď. Samozřejmě nevylučuji, že by se učitelé nemohli na této diskuzi vyskytnout. Předpokládám ovšem, že by se jednalo spíše o výjmečné případy.

S pozdravem
Mgr. Jan Šťastný

Marek Volf:
Citace:
Dobrý den.

E-mailová komunikace tu bude vždy, v žádném případě ji fórum nemuže nahradit. Avšak může nahradit to stávající. Snad si časem zaměstnanci to fórum "očmuchají" a třeba se jim zalíbí.

Samozřejmě je to v budoucnu možné řešit i oficiálnějším způsobem.
Garantům by mohly být přiděleny moderátorské posty pro dané sub-forum, a samozřejmě do avataru si mohou nahrát obrázek cesy, aby se vědělo, že to jsou zaměstnanci cesy. Nebo bychom jim i přidělili speciální hodnost s obrázkem CESY, která se vždy zobrazí, stejně jako u mě, že jsem moderátor.

Zatím děkuji za vše.

S pozdravem
Marek Volf

Studentský portál
ONEbit.cz

pon 18 úno 2008 15:25
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Zdravím Vás.
Myslím, že toto téma se momentálně stalo bezpředmětným. Nevidím tedy důvod, proč jej uvádět jako "Důležité". Jako doplňkové jistě fungovat může a podmínky pro to jsou myslím ze strany CESA splněny dobře. U oficiálního fóra opravdu neuvažujeme o přesunu.
S pozdravem
J. Šťastný

stř 22 říj 2008 13:13
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Beru na vědomí.

pát 24 říj 2008 15:40
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Diskuze na CESA - přesun na VUTRoom
Takže s aktualizací fóra se toto téma stává opět zajímavější. Na CESE mezitím pro jistotu diskuzi zrušili úplně. A v současností mají tedy jen FB stránku kolážového typu.

http://www.facebook.com/pages/Centrum-s ... 089?ref=ts

Můj původní záměr, pokud by byla k dispozici subfóra, byl poskytnout každému tématu samostatné diskusní fórum s tím, že by se sem občas mrkli i lektoři. Ale to už nechám na současném adminovi.

čtv 02 srp 2012 20:15
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
Co jsem koukal, tak na webu CESA stejně není diskuse a lidé chodí sem.

Můj osobní názor: Facebooková stránka je dobrá na podávaní novinek, nicméně ne každý ho vede a má k němu náklonnost a k tomu, aby se tam člověk něco zeptal, se musí registrovat, což zde na fóru není nutné. Druhá věc ale je, že Facebookovou stránku CESA vedou lidé z této organizace, mají na očích příspěvky a dotazy, na které mohou ihned reagovat, což je nejpodstatnější.

Já bych určitě doporučil pro diskusi a dotazy využívat VUTRoom (pro novinky bych klidně nechal FB). Je mnohem přehlednější, příspěvky nezapadnou do ztracena jako na FB zdi (mohou tedy z odpovědí čerpat i další lidé a moderátor nemusí dokola odpovídat). K tomu je ale potřeba souhlas a podpora lidí z CESA. Nemohu nikoho nutit používat konkrétní komunikační kanál, pokud o něj nemají zájem. Z mé strany mohu sekci CESA rozšířit, udělat větší rubriku se subfóry a patřičným lidem z této organizace přidat moderátorská práva, což může zatraktivnit VUTRoom pro organizaci CESA.

Neznám ale jádro sporu, který je koukám 4-5 let starý a rovněž nevím, zda to má ještě někdo chuť řešit. Mohu maximálně kontaktovat patřičné lidi z organizace CESA o tom, jak se momentálně věci mají a znovu jim nabídnout spolupráci.

sob 04 srp 2012 09:00
V.I.P.
V.I.P.

Odpovědět s citací
No nakonec byl umístěn odkaz na fórum nad diskuzí, takže to dopadlo částečně úspěšně. Další "implemntace se pak už neřešila, protože na VUTroomu nebyla možnost subfór.

Každopádně v současnosti na stránkách CESY žádnou diskuzi nevidím, nebo ji možná jen nemůžu najít, stejně jako seznam zaměstnanců, na který jsem se musel proklikat přes konkrétní sporty.

Zajímalo by mě, když bylo přesun diskuze na VUTroom neúčelný, co tedy bylo pozdější zrušení. Ale to už raději nechme být a dívejme se dopředu. Historii komunikace jsem teď chronologicky doplnil do předchozích příspěvků. Teď už je to na tobě. Dle mě fórum, ať už co bylo na stránkách CESY, co je zde, má smysl. Sám jsem jej párkrát použil na dohadování beach volejbalu.

Dále mě v této souvislosti napadlo, že pro beachvolejbalový kurt na kolejích PPV se nevedou žádné rezervace. Po dohodě s kolejemi by mohlo vzniknout alespoň něco na portálu nebo na fóru, ale vůbec mě teď nenapadá, jak by ta rezervace kurtu mohla být zdárně mezi studenty řešena.

sob 04 srp 2012 14:33
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ]